18 червня 2019 • № 24 (1560)
Rss  

Звіт міського голови Полтави Олександра Мамая про роботу Полтавської міської ради та її виконавчого комітету за 2011  — 2012 роки

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИКОНАННЯ БЮДЖЕТУ

Обсяг доходів бюджету міста Полтава за 2011 рік склав 868 млн грн, за 2012 рік – 1 млрд 24 млн грн. Темп росту склав 118%.
Надходження 2011 року складають 415 млн грн, 2012 року – 475 млн грн. Темп росту склав 115%.

Міська влада дбає про матерів-героїнь та багатодітні сім'ї.
У 2011 році видаткова частина бюджету Полтави за загальним та спеціальним фондами з урахуванням міжбюджетних трансфертів склала 847 млн грн. У 2012 році – 981 млн грн.

Видатки проведені у повному обсязі для забезпечення потреб з виплати заробітної плати, розрахунків за спожиті енергоносії, на придбання продуктів харчування, медикаментів та інших нагальних витрат.

Видатки здійснювались на утримання:
– галузі «Освіта» – на суму 505 млн грн;
– галузі «Охорона здоров'я» – на суму 356 млн грн;
– галузі «Соціальний захист та соціальне забезпечення» – на суму 24 млн грн;
– галузі «Житлово-комунальне господарство» – на суму 93 млн грн;
– галузі «Культура і мистецтво» – на суму 67 млн грн;
– галузі «Фізична культура і спорт» – на суму 20 млн грн;
– галузі «Будівництво» – на суму 111 млн грн.
Слід зазначити, що питома вага видатків на соціальні виплати в частині загального фонду бюджету міста складає майже 90%.

У СФЕРІ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

Велику увагу я приділяю соціальній підтримці малозабезпечених громадян.

У місті діє Програма соціального забезпечення та соціального захисту населення міста Полтава «Турбота».

Учитель Олексій Кривич отримав такий необхідний для нього автомобіль.
За 2011 рік видатки за Програмою «Турбота» було профінансовано майже на 6,5 млн грн, за 2012 рік – майже на 13 млн грн, що у двічі більше, ніж у попередньому році.

Полтава – єдиний обласний центр, де два роки проводилась унікальна акція – у рамках Програми «Турбота» фінансувалося літнє оздоровлення дітей-інвалідів та інвалідів з дитинства віком до 35 років.

У звітних роках у рамках зазначеної Програми майже 800 інвалідів мали можливість відпочити на березі Чорного моря в Залізному порту та на березі Азовського моря на базі «Геолог». Видатки склали майже 700 тис. грн.

У грудні 2011 року було відкрито Центр соціальної адаптації для людей без постійного місця перебування на базі Благодійної Асоціації «Світло Надії», надано в оренду приміщення, у якому розміщується зазначений заклад. У рамках Програми у 2012 році згаданій організації для підтримки Центру було виділено понад 120 тис. грн.

Реальною допомогою стало надання одноразової матеріальної допомоги мешканцям міста за особистими зверненнями. За два звітних роки матеріальну допомогу отримали близько п'яти тисяч громадян на загальну суму 1 млн 664 тис. грн.

У звітному періоді у рамках Програми «Турбота» отримувачами допомоги стали і працівники бюджетної сфери. До професійних свят у 2011 році зазначений вид допомоги отримали понад п'ять тисяч працівників освіти на загальну суму майже 2 млн грн.

У 2012 році матеріальну допомогу отримали майже 26 тисяч працівників культури, охорони здоров'я, фізкультури та спорту, освіти, санітарно-епідеміологічної служби на загальну суму більше 9 млн грн.

Міська влада допомагає громадським організаціям, які опікуються проблемами інвалідів. За два звітних роки таким організаціям було виділено фінансову підтримку на загальну суму майже 280 тис. грн.

Фінансування таких громадських організацій відбувається на конкурсних засадах.

У рамках зазначеної Програми щорічно забезпечується безкоштовне харчування для одиноких малозабезпечених громадян. Майже 700 тис. грн було виділено на згадані цілі протягом звітних років.

У ГАЛУЗІ БУДІВНИЦТВА

У Полтаві активно будують житло, зокрема й соціальне.
За два звітних роки освоєно капіталовкладень на суму 144 млн 700 тис. грн (з яких за рахунок коштів місцевого бюджету – 21 млн грн), у тому числі по галузях:
– «Житлове будівництво» – 107 млн 400 тис. грн;
– «Освіта» – 19 млн 400 тис. грн;
– «Комунальне будівництво» – 1 млн 900 тис. грн;
– «Культура» – 300 тис. грн;
– «Охорона здоров'я» – 2 млн 800 тис. грн;
– Інші – 12 млн 900 тис. грн.

Житлове будівництво

Уведено в експлуатацію чотири житлові будинки соціального призначення, а саме:
1) 63-квартирний житловий будинок по вулиці Курчатова, 3-А.
2) 56-квартирний житловий будинок по вулиці Шевченка, 75.
3) 153-квартирний житловий будинок по бульвару Боровиковського, 5 (перша черга).
4) 90-квартирний житловий будинок по бульвару Боровиковського, 5 (друга черга).

У зазначених будинках розподілено 362 квартири.

Крім того, введено в експлуатацію 34-квартирний житловий будинок по провулку Першотравневому, 7, фінансування якого здійснювалося за кошти інвестора.

Охорона здоров'я

У ряді лікувальних закладів міста забезпечено виконання робіт щодо капітального ремонту приміщень, покрівель, зовнішніх інженерних мереж, виконано заміну вікон.

Міська соціальна програма іпотерапії для дітей з особливими потребами.
У тому числі значний обсяг робіт виконано з капітального ремонту:
– 1-ї міської клінічної лікарні, освоєно 810 тис. грн;
– 2-ї міської клінічної лікарні, освоєно 394 тис. грн;
– міського пологового будинку, освоєно 132 тис. грн.

Забезпечувалося виконання робіт щодо реконструкції приміщення по вулиці Ветеринарній, 32, під амбулаторію сімейної медицини, освоєно 643 тис. 900 грн.

Освіта

Проведено капітальні ремонти приміщень, покрівель, зовнішніх інженерних мереж, реконструкцію систем опалення із встановленням індивідуальних теплових пунктів та систем теплопостачання.

Для забезпечення фізкультурно-оздоровчого та спортивного розвитку мешканців міста проводилися роботи щодо реконструкції будівлі ДЮСШ № 3 з плавання (басейну «Дельфін»). Освоєно 6 млн 900 тис. грн.

Також завершено проектні роботи щодо об'єкта «Будівництво спортивно-видовищного комплексу з приміщенням громадського обслуговування по вулиці Петра Юрченка, 1-А, в Полтаві». Освоєно 644 тис. 500 грн.

Забезпечено виконання значного обсягу робіт щодо реконструкції міського центру реабілітації дітей-інвалідів до 18 років по вулиці Калініна. Освоєно 5,5 млн грн.

Також виконано значний обсяг робіт щодо реконструкції дошкільного навчального закладу № 4 по провулку Гористому. Освоєно 2 млн 400 тис. грн.

Комунальне будівництво

З метою забезпечення мешканців селищ стабільним і якісним водопостачанням забезпечено виконання робіт на об'єкті «Водозабезпечення селищ Лісок, Лісок-2», освоєно 3 млн 700 тис. грн.

Завершено будівництво водопровідної мережі по вулиці Пирятинській у селищі Івонченці. Обсяг виконаних робіт склав 300 тис. грн.
Виконані проектні роботи щодо реконструкції каналізаційних колекторів на суму 215 тис. грн.

Крім того:

Забезпечено виконання робіт на об'єктах, які мають вагоме значення для міста:
– «Реконструкція центрального відділу державної реєстрації актів цивільного стану по вулиці Жовтневій, 8». Освоєно 396 тис. грн;
– «Реконструкція будинку по вулиці Жовтневій, 36». Освоєно 1 млн 200 тис. грн;
– «Реконструкція покрівлі будинку по вулиці Жовтневій, 36». Освоєно
740 тис. грн.

УПРАВЛІННЯ КОМУНАЛЬНОЮ ВЛАСНІСТЮ МІСТА

За два роки до міського бюджету надійшли кошти:
– від сплати за землю в сумі 172 млн 645 тис. 444 грн;
– від продажу земельних ділянок – 11 млн 153 тис. 278 грн;
– від оренди майна комунальної власності міста – 14 млн 850 тис. грн;
– від приватизації об'єктів нерухомості – 9 млн грн.

Програма приватизації об'єктів, що належать до комунальної власності Полтави, затверджується щорічно.

Передано у спільну власність сіл, селищ, міст Полтавської обласної ради: діагностичний центр по вулиці Залізній та станцію швидкої медичної допомоги по вулиці Володарського.

Проведена робота щодо виявлення безхазяйного майна, взяття його на облік та здійснення в судовому порядку процедури набуття права комунальної власності на безхазяйні об'єкти згідно з чинним законодавством.

Рішенням господарського суду Полтавської області визнано недійсним договір купівлі-продажу комунального майна – нежитлового приміщення по вулиці Жовтневій, 42, та зобов'язано ПП «Авна-Трейдінг» повернути в комунальну власність Кадетський корпус.

За 2011 – 2012 роки 14 міських ринків набули статусу комунальних ринків.
Їх експлуатацією займається міське комунальне підприємство «Полтава-Сервіс».
Усього на цих ринках укладено договорів оренди торгових місць із 2600 суб'єктами господарювання, а це все – робочі місця.
За два звітних роки до бюджетів усіх рівнів КП «Полтава-Сервіс» сплачено податків та зборів у сумі 15 млн 359 тис. грн.
Із них до бюджету міста сплачено 8 млн 536 тис. грн.

Від діяльності комунальних ринків міста підприємством «Полтава-Сервіс» сплачено за два роки до бюджетів усіх рівнів близько 6,5 млн грн, у тому числі до бюджету міста 3 млн 611 тис. грн. Лише єдиного та фіксованого податків суб'єктами торговельної діяльності, що працюють на комунальних ринках, сплачено до бюджету міста за два роки більше 4 млн грн.

ОБЛІК ТА РОЗПОДІЛ ЖИТЛА

На квартирному обліку при виконавчому комітеті Полтавської міської ради станом на 1 січня 2013 року перебуває 3 тис. 755 громадян, які потребують поліпшення житлових умов.
За звітний період поліпшили житлові умови 335 сімей полтавців.

Насамперед увага приділялась забезпеченню житлом пільгових категорій, а саме: інвалідів та учасників війни, інвалідів аварії на Чорнобильській АЕС, сиріт, які безкоштовно отримали 53 квартири.
Не залишились поза увагою і житлові проблеми працівників бюджетних установ Полтави, насамперед педагогічних працівників та медиків, які до професійних свят отримали квартири.

У місті набирає обертів будівництво житла за програмою «Доступне житло». За два роки за рахунок цієї програми споруджено п'ять багатоповерхівок. Це житлові будинки по вулиці Марії Башкирцевої, 37, бульвару Боровиковського, 5, вулиці Петровського, 29-Б, вулиці Курчатова, 3-Б, вулиці Шевченка, 75. Загалом 143 сім'ї полтавців, які перебували в черзі на отримання житла, взяли участь у програмі будівництва «Доступного житла» та отримали нові квартири.

Продовжується реалізація програми «Житло молодим». За останні два роки 16 молодих сімей отримали пільгові довгострокові кредити та взяли участь у будівництві житла за програмою молодіжного житлового будівництва у житлових будинках по вулиці Станіславського, 6 та по бульвару Боровиковського, 5.

Полтава активно приєдналась до реалізації програми будівництва житла за рахунок здешевлення вартості іпотечних кредитів. За минулий рік 19 сімей полтавців узяли участь у будівництві житла за цією програмою при спорудженні житлових будинків по вулиці Панянка, 65-Б та 75-А, вулиці Героїв Сталінграда, 3.

Міська влада й надалі буде дбати про забезпечення житлом пільгових категорій громадян, сприяти будівництву житла за державними програмами заради поліпшення соціально-побутових умов полтавців.

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

У 2011 році було придбано чотири одиниці дорожньої техніки на загальну суму 3 млн грн, а саме: віброкотки, фрезу, асфальтоукладач.
За звітні роки проведено ремонт міських доріг на суму майже 30 млн грн, відремонтовано 167 тис. квадратних метрів дорожнього покриття на 31 вулиці міста.

У 2012 році капітально відремонтовано дев'ять вулиць та тротуарів на них: Ціолковського, Енгельса, Нижньомлинську, Карла Лібкнехта, Комсомольську, Залізну, Лідова, Новий Базар, Садовського. Розпочато капітальний ремонт двох вулиць: Покровської та Рози Люксембург.

Проведено відповідні ремонтні роботи житлових будинків та окремих їх елементів на суму понад 17 млн грн.
Виконано капітальний ремонт ліфтів та проведено їх експертне обстеження на суму більше 2 млн грн.
Проведено ремонти окремих елементів благоустрою міста на загальну суму майже 370 тис. грн, відремонтовано сім фонтанів, проведено капітальний ремонт Білої альтанки на Соборному майдані.

Для санітарної очистки міста було придбано шість одиниць спеціалізованої техніки та п'ятдесят євроконтейнерів на загальну суму 1 млн 600 тис. грн.
Проводилися роботи з зимового, а також весняно-літнього утримання вулично-дорожньої мережі на суму більше
16 млн грн.

Були спрямовані роботи з модернізації та утримання зовнішнього освітлення, на що використано майже 6,5 млн грн.
Здійснюється робота з утримання в належному стані 16 кладовищ, на що витрати становили 1 млн грн.
З метою забезпечення належного санітарного стану Полтави проведено робіт на загальну суму майже 9,5 млн грн.
Забезпечено виконання робіт з розчищення та відновлення санітарного стану річок Ворскла та Тарапунька. Витрати склали майже 420 тис. грн.

Виконується другий етап робіт з поліпшення технічного стану Шилівського ставка на території Октябрського району, які розпочаті у 2011 році. Усього для виконання цих робіт було заплановано майже 340 тис. грн. Протягом двох років виконано робіт на загальну суму майже 236 тис. грн.
У 2012 році виконано роботи з озеленення та благоустрою парку Воїнів-інтернаціоналістів на загальну суму
463 тис. 350 грн.

Проводиться реконструкція парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Полтавський міський Парк», залишкова вартість робіт складає 19 млн грн.
У 2012 році розпочаті роботи з ліквідації підтоплення території житлової забудови в мікрорайоні Очеретянка на загальну суму 920 тис. грн, завершення яких планується у 2013 році.

РОБОТА ТРАНСПОРТУ

Новенькі тролейбуси поповнили автопарк громадського транспорту.Транспортні пасажирські перевезення в Полтаві виконують перевізники різних форм власності. На сьогодні у місті працює десять підприємств, одне з яких – комунальне, та 17 приватних підприємців, на балансі яких перебуває близько 450 одиниць транспорту.
Міська маршрутна мережа налічує 14 тролейбусних та 66 автобусних маршрутів. Щодня на маршрути виїздить близько 50 тролейбусів та 360 автобусів.

Вартість проїзду в пасажирському транспорті Полтави протягом останніх років залишається однією з найнижчих в Україні, а саме: квиток на тролейбус коштує 1 гривню 25 копійок, автобус – 1 гривню 75 копійок.
Складовою частиною пасажирських перевезень стали пільгові перевезення громадян. Згідно з чинним законодавством усі пільгові категорії громадян, яких у місті близько 90 тис. осіб, користуються правом безкоштовного проїзду в тролейбусах та пільгових автобусах.

Для покращення умов перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями у 2011 році придбано десять сучасних низькопідлогових тролейбусів «Богдан» на загальну суму 18 млн грн.
На безкоштовне перевезення окремих категорій громадян у звітному періоді виділено більше 2 млн грн відповідно до програми «Турбота».

ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ, ВЗАЄМОДІЯ З ВІЙСЬКОВИМИ ЧАСТИНАМИ ТА ПРАВООХОРОННИМИ ОРГАНАМИ

У місті протягом двох років була реалізована державна політика щодо цивільного захисту населення.
Протягом звітних років було проведено аварійно-рятувальних робіт на загальну суму майже 53 тис. грн.
За звітний період на виконання міської комплексної цільової «Програми боротьби зі злочинністю на 2011 – 2015 роки» було виділено 212 тис. грн управлінню Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області, його слідчому ізолятору та Полтавському міському управлінню УМВС України в Полтавській області для зміцнення матеріально-технічної бази.

Для забезпечення діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку виділено майже 300 тис. грн на грошову винагороду членам громадських формувань з охорони правопорядку в Полтаві.

ОСВІТА

У місті стабільно функціонує 54 дошкільні навчальні заклади, у яких виховується майже 11 тис. дітей; 52 загальноосвітні – більше 25 тис. учнів та чотири позашкільні навчальні заклади – майже п'ять тисяч вихованців.
За два звітні роки додатково відкрито 14 груп у дитячих садках, для їх облаштування виділено майже 500 тис. грн. Розпочато реконструкцію дошкільного закладу № 4, на яку спрямовано близько 4 млн грн державної субвенції.

За звітний період особлива увага була приділена зміцненню матеріально-технічної бази навчальних закладів на суму понад 5 млн грн, а саме: придбано комп'ютери, мультимедійні комплекси, класні дошки, швейні машинки, оверлоки, багатофункціональні пристрої, лінгафонний кабінет, два автобуси для підвезення школярів; комплекти парт і стільців із регулюванням висоти.

На 300 тис. грн оновлено лікувально-матеріальну базу закладів для дітей із особливими потребами: побудовано два пандуси, введено посади асистента-вчителя; придбано дві сенсорні кімнати, нове офтальмологічне обладнання.
Для забезпечення оздоровлення школярів у пришкільних таборах і «Супутнику», а це майже чотири тисячі дітей, використано понад 3 млн грн.

Із січня 2012 року збільшено на 70% видатки на організацію харчування. Майже 1,5 млн грн використано на придбання подарунків першокласникам та новорічних подарунків. Для нагородження обдарованих учнів і кращих учителів спрямовано близько 65 тис. грн; майже 12 тис. школярів здійснили поїздки до міст України та «Артеку».

За звітний період працівники освіти отримали 18 квартир, автомобіль та побутову техніку.
Близько 4 млн грн спрямовано на отримання кожним працівником галузі матеріальної допомоги.

МЕДИЦИНА

У 2011 році прийняті дві програми щодо розвитку первинної медико-санітарної допомоги та запобігання і лікування судинно-мозкових захворювань на 2011 – 2015 роки.
У 2012 році створено три комунальних заклади «Центри первинної медико-санітарної допомоги» в Полтаві, які з 1 січня поточного року розпочали свою роботу.

Протягом звітного періоду лікувальні заклади дооснащено вкрай необхідним медичним обладнанням. Комплексно переоснащено стоматологічні кабінети, хірургічні відділення стаціонарів та лабораторії на загальну суму 1 млн 200 тис. грн.
Придбано медичне обладнання та автотранспорт загалом майже на 2,5 млн грн, зокрема діагностичне та стерилізаційне обладнання для дитячої міської клінічної лікарні, 1-ї міської клінічної лікарні та 3-ї міської клінічної поліклініки.

Лікувальним закладам міста передано десять легкових автомобілів для обслуговування викликів удома. Продовжено технічне переоснащення та оновлення автомобільного парку станції швидкої медичної допомоги – отримано п'ять сучасних автомобілів, оснащених необхідною апаратурою для проведення на високому рівні реанімаційних заходів та транспортування хворих.

Значною підтримкою галузі охорони здоров'я міста стало виділення з державного бюджету субвенції обсягом 10 млн грн на закупівлю необхідного дороговартісного медичного обладнання експертного класу для лікувальних установ Полтави. На ці кошти придбані вісім апаратів для ультразвукової діагностики, чотири з них – експертного класу та три рентгенкомплекси.

У рамках зміцнення матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів Полтави з міського бюджету на проведення ремонтних робіт виділено 1 млн грн, що дозволило провести ремонти дахів та приміщень ряду лікувальних закладів, вчасно підготувати їх до опалювального сезону. Завершені ремонтні роботи у терапевтичному відділенні студентської поліклініки.
До Дня медичного працівника у 2012 році 11 сімей медиків отримали нове житло.

РОЗВИТОК ГАЛУЗІ КУЛЬТУРИ

в Полтаві відбувається відповідно до зобов'язань «Міської програми розвитку культури Полтави на 2011 – 2014 роки».
Щороку в закладах культури відбувається понад півтори тисячі державних загальноміських культурно-мистецьких, просвітницьких, професійних, дитячих та інших заходів. Також відбувається вручення міських премій: імені Самійла Величка, Миколи Ярошенка, Миколи Гоголя, Володимира Короленка, Івана Котляревського.

На реалізацію заходів у звітних роках було витрачено понад 1 млн грн.
Також пріоритетним напрямком роботи стало виконання міської програми «Про розвиток зв'язків територіальної громади міста Полтави з містами країн світу» на 2011 – 2014 роки, на реалізацію заходів щодо якої за звітний період було витрачено 260 тис. грн.

Полтава має партнерські стосунки із зарубіжними містами Російської Федерації, Німеччини, США, Республіки Білорусь, Грузії.
Розвиток туристичної галузі здійснюється відповідно до зобов'язань міської програми «Полтава туристична» на 2011 – 2014 роки. Протягом звітних років загальна сума кошторисних призначень склала 165 тис. грн.

Кількість туристичного потоку до музейних закладів комунальної сфери правління протягом двох років становить 140 тис. осіб.
Діяльність щодо охорони пам'яток здійснювалась відповідно до зобов'язань «Міської програми охорони культурної спадщини і збереження історичного середовища м. Полтава» на 2010 – 2012 роки.

Сума фінансування становила 43 тис. грн.
У 2012 році працівники галузі культури на своє професійне свято були відзначені грошовими винагородами та цінними подарунками у вигляді побутової техніки. Працівникам галузі культури було надано дві квартири.

У СФЕРІ ФІЗКУЛЬТУРИ, СПОРТУ ТА РОБОТИ З МОЛОДДЮ

У місті діє міська комплексна програма «Молодь Полтави», на реалізацію якої протягом звітного періоду з міського бюджету виділено більше 600 тис. грн.
За відмінне навчання або особливі досягнення у сфері мистецтва, науки чи у громадській роботі навчального закладу 23 студенти та голова Студентської ради щомісячно отримують додаткову іменну стипендію міського голови в розмірі 400 грн.
Протягом двох років підтримано 11молодіжних проектів на загальну суму 25 тис. грн.

На виконання «Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2011 – 2015 роки» з міського бюджету виділено та використано у звітному періоді майже 4 млн грн.

У пришкільних та комунальних таборах оздоровлено більше восьми тисяч дітей, з них більше половини дітей пільгових категорій. Загалом за звітні роки надано майже 18 тисяч оздоровчих послуг в оздоровчих таборах різної форми власності.
На сьогодні в Полтаві функціонує чотири прийомні сім'ї та один дитячий будинок сімейного типу. У червні 2012 року батькам-вихователям дитячого будинку сімейного типу вручено сертифікат на отримання автомобіля.

Три години тому, шановні друзі, у цьому залі був проведений захід, також приурочений до жіночого свята 8 Березня, на якому були присутні багатодітні матері. Одна багатодітна сім'я отримала 4-кімнатну квартиру.
Протягом звітних років значна увага приділялася поліпшенню матеріально-технічних баз дитячо-юнацьких спортивних шкіл комунальної форми власності. Проведено поточні ремонти та реконструкцію на загальну суму 137,5 тис. грн.

За кошти міського бюджету організовано та проведено більше ніж 600 спортивно-масових та фізкультурно-оздоровчих заходів на суму 1 млн 210 тис. грн, у тому числі для інвалідів усіх нозологій на суму 41 тис. грн.
На оздоровлення спортсменів у спортивному таборі «Олімпійські надії» з міського бюджету за два роки виділено 590 тис. грн.

З метою підтримки розвитку олімпійських видів спорту протягом 2011 – 2012 років була призначена щомісячна спортивна стипендія міського голови 14 кращим спортсменам міста в сумі 400 грн.
З липня 2012 року до штату Полтавського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді було введено 131 посаду фахівців із соціальної роботи, яких було закріплено за відповідними ділянками міста.

Робота полтавських соціальних працівників була високо оцінена перевіряючими з Міністерства соціальної політики та Рахункової палати України.
за матеріалами прес-служби Полтавської міської ради, 18.03.2013, 12:002417
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень