26 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

93-річна полтавка читатиме «Полтавський вісник» в Австралії

У минулому номері «ПВ» ми писали, що нашою газетою зацікавилися і в Австралії: до редакції завітав молодий полтавець, який попросив допомогти передплатити тижневик на Зелений континент. Працівники редакції одразу почали займатися вирішенням цього питання, а журналістів зацікавив сам факт доставки газети у віддалену країну. Уже наступного дня виявилося, що така доставка цілком реальна, і в Австралію вже відправили кілька номерів газети. Несподіваним гостем виявився полтавець Володимир Яременко, який і поділився причиною «забугорної» популярності «ПВ».

– Нині моїй тітці Тамарі 93 роки, і вона живе в Австралії, – починає свою історію Володимир. – Вона сама полтавка, а ще за часів Великої Вітчизняної війни її відправили на примусові роботи в Німеччину. Відтоді сліди її загубилися. Лише у 70-х роках минулого століття надійшов несподіваний лист, де тітка повідомила що жива-здорова, але мешкає на іншому континенті.

У тому ж листі Тамара Татарова розповіла, що в Німеччині вона познайомилася з таким же невільником з Миколаєва, вони закохалися і вирішили поєднати свої долі. Після війни багато хто з українців від’їздив з Німеччини у Сполучені Штати Америки, Канаду, а вони помандрували до Австралії.

– Після стількох років за кордоном уперше на рідну землю Тамара Татарова завітала лише в 1982 році, – продовжує Володимир Яременко. – Тоді ця подія – повернення корінної полтавки – стала справжньою сенсацією, і про таку новину розповіли навіть в одній з радіопередач. Відтоді тітка побувала на Батьківщині ще раз, але згадує про неї постійно. В Австралії в неї велика сім’я. Саме син, мій двоюрідний брат Володимир, який народився уже не в Україні, і запропонував передплатити матері «для зв’язку з Батьківщиною» полтавську газету. Я вибрав саме «Полтавський вісник», адже і ми з дружиною його теж передплачуємо, газета нам подобається більше за інші місцеві видання.

…Кілька номерів «Полтавського вісника» вже, імовірно, прилетіли (в буквальному розумінні слова) до Австралії. Тож ми вже чекаємо перших відгуків із-за океану.
Володимир Оніщенко, 20.03.2013, 12:27741
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень