19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Юрій Паленко: Жодних випробувань вакцин на дітях-сиротах на Полтавщині не проводили

Разом із заступником голови Полтавської ОДА Валерієм Пархоменком, керівниками району і міста київські гості побували в Лубнах і в реконструйованому дитячому дошкільному закладі «Смородинка». Свого часу тут був дитсадок місцевої одіяльно-повстяної фабрики, але останні десять років приміщення стояло пусткою. Нині за кошти обласного та місцевого бюджетів, завдяки спонсорам його повністю реконструйовано й оснащено. Незабаром тут мають з'явитися і перші вихованці.

Загалом же Юрій Павленко зазначив, що Полтавщина найактивніше працює в напрямку забезпечення дітей дошкільними закладами:
– Європейський рівень охоплення дітей дошкільною освітою складає 85 відсотків, загалом в Україні – шістдесят, а от Полтавщина вже вийшла на сімдесят відсотків і має хороші перспективи цього року впритул наблизитися до європейських показників.

Варто зазначити, що в області лише за останні три роки відновили роботу 84 дитсадки, а цього року запланували відкрити ще двадцять.

А «найбільшим ворогом дітей» на Полтавщині Юрій Павленко вважає… шляховиків. Довелося, мовляв, поїздити місцевими дорогами, тож дітям, які добираються ними до школи, можна лише поспівчувати.

Під час імпровізованого брифінгу для журналістів Уповноважений Президента України з прав дитини прокоментував також інформацію щодо випробовування вакцини на дітях-сиротах, яке нібито мало місце в Полтавській області.

– Після повної перевірки органами прокуратури, облздоровуправлінням, Міністерством охорони здоров'я можна зробити висновки, що жодних подібних клінічних досліджень чи випробувань будь-яких ліків чи вакцини в Полтавській області та і в цілому по Україні не проводили. По-перше, це заборонено законом, а по-друге, у цей період, про який говорив депутат у своїй заяві, таких вакцин узагалі не було на території області, – сказав Юрій Павленко. – На Полтавщині було перевірено всі медичні картки всіх дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які протягом 2011 – 2012 років перебували у медичних закладах. У результаті не виявили навіть сліду чи натяку на те, що відбувалися чи то дослідження, чи то випробування, – зазначив Юрій Павленко.

За його словами, Генпрокуратура торік перевірила Міністерство охорони здоров'я і Державний експертний центр щодо всіх процедур, пов'язаних із клінічними випробуваннями і дослідженнями вакцин, під час якої справді виявила певні порушення.

– Проте можу сказати відповідально: у цьому поданні генпрокурора жодного слова не сказано про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Я вважаю, що використання дітей-сиріт у будь-яких політичних іграх неприпустиме, незалежно від кого це йде – від влади чи опозиції, – зазначив посадовець.
Віталій Скобельський, 22.03.2013, 12:412685
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень