23 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Вихователь дитсадка затримала… рецидивіста

Полтавка Валентина Лугова явно належить до когорти жінок, про яких і писав колись поет: і коня на скаку зупинить, і в хату, охоплену полум'ям, не побоїться… Ну, коня – не коня, а бувалого в бувальцях злодюгу затримала!

…Того дня Валентина Василівна господарювала на кухні й випадково побачила з вікна, що якийсь тип тягне через двір примітного сусідського возика. Жінка вибігла з будинку і почала кричати незнайомцю, аби той залишив чужу річ. Чолов'яга спершу розгубився, але потім лише прискорив крок… Та й Валентина Василівна не збиралася здаватися! Тоді незнайомцю довелося кинути візок і таки тікати. Та було вже пізно: жінка встигла схопити його за куртку.

– Але він «вислизнув» з неї і продовжував тікати вже без куртки, – згадує Валентина Василівна. – Тоді я зуміла ухопити його за штанину: ну, думаю, без штанів, голубчику, далеко не втечеш!

– Жінці вдалося загнати злодія в глухий кут двору і покликати на підмогу чоловіка, – додає Володимир Пасічко, помічник начальника Київського райвідділу міліції м. Полтави. – Попри спротив, подружжю вдалося нейтралізувати незнайомця, зв'язавши йому руки… паском від халата, у який була одягнена жінка. Після цього вона збігала додому й принесла навіть мотузку, аби зв'язати злодюзі (для надійності!) ще й ноги. Ось у такому стані й застали його наші дільничні інспектори, що прибули на виклик. Їм залишилося лише задокументувати «факт злочинного посягання».

Пізніше на запитання міліціонерів, чи не боялася жінка самостійно затримувати злочинця, адже той, як з'ясувалося, був рецидивістом і міг мати з собою навіть зброю, Валентина Василівна відповіла:
– Тоді я просто не задумувалася над цим. А коли й справді уявила, що він міг мати при собі ножа чи ще щось, міг мене ударити, то стало страшно. Але це було вже після затримання…

За виявлену мужність і допомогу правоохоронним органам Валентину Лугову керівництво райвідділу відзначило почесною грамотою. Цікаво, що вручили її жінці прямо на робочому місці – у дитсадку №41 м. Полтави, де вона працює вихователем, маючи за плечима 45 років трудового стажу! Тож першими, хто привітав з нагородою цю мужню жінку, стали її вихованці.

А от про «свого» затриманого жінка як педагог згадує з болем: видно, саме в дитинстві його «недовиховали». Ну, тепер, як кажуть, виховуватимуть уже в іншому місці…
Віталій Скобельський, 22.03.2013, 14:212773
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень