24 червня 2019 • № 25 (1561)
Rss  

Яким був 2012-й для комунальників Полтавщини?

У четвер, 14 березня, у переддень Дня працівника комунальних служб на базі ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» відбулася обласна підсумкова колегія, на якій працівники комунальної сфери підбили підсумки 2012 року та намітили перспективи на 2013 рік.

Головне досягнення минулого року

У своєму вступному слові перший заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Віктор Животенко наголосив, що минулий рік для комунальних підприємств Полтави та області був не найпростішим, але і пройшов він не без успіхів:
– Сьогодні ще немає статистичних даних стосовно того, яке місце серед міст України у сфері ЖКГ посідає Полтава, але я знаю, що наша ситуація і за заборгованостями за газ і за багатьма іншими питаннями в масштабах країни одна з кращих. Головне, що вдалося зробити нам усім, – Полтавщину жодного разу не згадували у ЗМІ всеукраїнського рівня в плані якихось аварій у тепло- та водопостачанні, каналізації. Хоча ми з вами знаємо, яких зусиль вимагає від нас щоденне вирішення цих проблем.

Переобладнували та заощаджували

– За 2012 рік підприємства ЖКГ надали послуг на суму 1 млрд 65 млн гривень, на 70,9 млн більше ніж у попередньому році, – відзвітував начальник департаменту комунального господарства Олександр Тонков. – Споживачі отримали 1 440 000 Гкал тепла, подано 48,3 млн куб. метрів води, 40,5 млн куб. метрів стічних вод, забезпечено обслуговування більш ніж 5 700 житлових будинків у комунальній власності.

– Одне з головних завдань програми – технічне переоснащення ЖКГ, скорочення використання матеріальних ресурсів.
За обласною програмою модернізації теплоенергетики намітилися успіхи – роботи проводили на великих котельнях. Насамперед там замінювали застаріле устаткування на сучасне ефективніше. На цьому напрямку діяльності слід відзначити роботу обласного комунального підприємства «Полтаватеплоенерго», де протягом 2012 року замінювали тепломережі, а також їх ізоляцію на енергоощадливу. Особлива увага приділялася переходу на альтернативні газу енергоносії, зокрема, на виробничій базі підприємства «Полтаватеплоенерго» (що по вул. Комарова, 2-А), та на котельні підприємства за адресою Горбанівська, 2-А, в обласному центрі, обладнання було переведено з природного газу на тріску з деревини та пелети (гранули з пресованої стружки). 35 котелень підприємства працюють в автоматизованому режимі — замість операторів за робочими показниками технологічного обладнання стежить електроніка. Водопровідно-каналізаційні мережі минулого року також оновилися: 55,3 млн гривень витратили на роботи з будівництва і реконструкції на 19 об’єктах. Серед них і три артезіанські свердловини, понад5 кілометрів водопровідних і 5,5 — каналізаційних мереж. У підсумку автоматизація та енергозберігаючі технології заощадили комунальникам паливно-енергетичних ресурсів на 7,2 млн грн.

ОСББ: Полтавщині треба «збільшувати оберти»

Не випустили з уваги на колегії й таку нагальну тему, як ОСББ. Нинішній показник «охоплення» на рівні 19,6% від кількості, передбаченої за планом. Щоправда, шляхи збільшення кількості ОСББ у Полтави є: насамперед за рахунок перереєстрації житлово-будівельних кооперативів, діяльність яких, за словами Олександра Тонкова, нині фактично не врегульована законодавчо.
До речі, щодо вступу до ОСББ, то за даними опитування, проведеного виданням «Україна комунальна», лише 9% опитаних бачать головну перепону на шляху до об’єднання у самих ЖЕДах. Більшість же (35%) вважає, що саме мешканці не хочуть додаткової відповідальності, а решта (33%) бачить проблеми в чинному законодавстві. За словами Олександра Тонкова, нині в процесі підготовки перебуває нова редакція закону, яка принаймні законодавчі проблеми має розв’язати.

Містобудування і недобудови

Щодо двох нагальних питань на колегії виступив і начальник управління містобудування та архітектури Юрій Петрук. Він привернув увагу до незавершеного будівництва та створення Генерального плану міста:
– За дорученням Кабміну ми провели інвентаризацію об’єктів незавершеного будівництва – в області таких 658. Питання перебуває на особливому контролі – нещодавно віце-прем’єр Олександр Вілкул провів нараду суто з цього питання. На ній прозвучало завдання: терміново зменшити кількість незавершеного будівництва. Передусім – за рахунок продажу таких об’єктів.

Заступник голови обласної організації профспілкового комітету працівників житлово-комунального господарства Анатолій Аксьоненко привернув увагу до питань збільшення кількості невиробничого травматизму та забезпечення працівникам гідних зарплат. Після підбиття підсумків і визначення пріоритетів вшанували і кращих працівників.
Сергій Лещенко, 27.03.2013, 15:58796
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень