21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Полтавська вода для вашого здоров’я

Всесвітній день води започаткований Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році, аби інформувати населення та привернути увагу громадськості й політиків до проблем водних ресурсів.

Статистика свідчить, що кожен з нас п’є від двох до чотирьох літрів води щодня, проте велика частина рідини, яку ми споживаємо, використовується і для приготування їжі тощо. Так, виробництво кілограма яловичини потребує 15 тисяч літрів води, у той час як кілограм пшениці «випиває» 1500 літрів. За висновками експертів ООН, понад 20% населення Землі (1 млрд 400 млн чоловік) уже сьогодні страждає від нестачі води, придатної для пиття та зрошування посівів.

На фото: колектив хіміко-бактеріологічної лабораторії КП «Полтававодоканал» (зліва направо): Наталія Татарко, Валентина Коваленко, Влада Курішко, Лариса Клименко, Світлана Фелоненко.
Яку ж воду споживають полтавці? З цим питанням ми звернулися до начальника хіміко-бактеріологічної лабораторії КП «Полтававодоканал» Влади Курішко.

– Владо Олександрівно, за якими критеріями визначають придатність води до вживання?
– Аналізи нашої води ми робимо за двома напрямками: хімічним та бактеріологічним. Лабораторія атестована на проведення за хімічним складом визначення 22 показників. За всіма полтавська артезіанська вода відповідає нормативам Державних санітарних норм та правил (ДСанПіН). Проводячи моніторинг протягом багатьох років, можу стверджувати, що склад води залишається майже незмінним.

Полтавцям пощастило, що до нас природа була така прихильна і ми використовуємо воду гарної якості. Щоденно лабораторія робить бактеріологічні аналізи, обираючи різні місця обласного центру для відбору проб. Безперечно, іноді бувають випадки місцевого значення, коли баканалізи не відповідають ДСанПіНу, але, виявивши таке, ми вживаємо екстрених заходів із локалізації забрудненої ділянки для її подальшої санітарної обробки.

– Невже полтавці ніколи не скаржилися на якість води?
– Звичайно ж, скаржаться, а коли ми запитуємо, у чому проблема, конкретної відповіді не дають або ж кажуть, що воду треба очистити від солей. Якщо воду очистити від солей та мінералів, які перебувають у нормі, вийде дистильована вода. Тобто організм людини не буде отримувати необхідних йому мікроелементів. Не всі, звичайно ж, показники по хімічному складу в нормі, у нашій воді спостерігається брак кальцію та магнію, отже, мала жорсткість води. Але це можна компенсувати вживанням відповідних продуктів. Ще полтавці інколи скаржаться на неприємний запах води, але це не наша вина. Причиною цього завжди були неякісні несертифіковані труби чи сантехніка.

– Чи визначає ваша лабораторія радіологічний стан води?
– Такі аналізи для нас робить обласна санепідемстанція. Вони теж відповідають нормативам.

– Виходить, що наша полтавська вода – це справжня криниця здоров’я?
– Скажу особисто за себе як людина, що весь час має справу з водою (до речі, і моя мама працювала начальником нашої лабораторії понад 35 років). Я кожного дня натщесерце п’ю сиру воду, бо настільки впевнена в ній, що вважаю її ліками. Вода змиє всі непотрібні шкідливі речовини, що накопичилися за добу в організмі. А звідси висновок: «Насолоджуйтесь нашою водою, бережіть її, культивуйте в собі і своїх рідних почуття гордості за нашу полтавську воду».
Володимир Сулименко, 27.03.2013, 16:102969
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень