24 червня 2019 • № 25 (1561)
Rss  

Раїса Богатирьова поспілкувалася з регіональними ЗМІ

14 березня міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова (на фото) провела прес-ланч із представниками регіональних засобів масової інформації. Темою спілкування стали, звісно, певні підсумки реформування галузі охорони здоров'я.

– Думаю, що ви всі зустрічали матеріали, які розповідають про позитивні зрушення у процесі реформування галузі, – почала Раїса Василівна. – Але ви також можете бачити і скарги та незадоволені висловлювання людей. Ідучи сюди, я проаналізувала багато звернень та скарг, що надходять до нашого міністерства, і хочу сказати: здебільшого я на боці тих, хто до нас звертається. У багатьох зверненнях є справді об'єктивні причини навіть певного відчаю в людей, і я розумію, що потрібно більше спілкуватися з ними на всіх рівнях. Нині й медики також не всі задоволені системними змінами в галузі. Реформа, на жаль, не може бути здійснена дуже швидко та без ускладнень і принести позитивний результат за дуже короткий термін. Вона мусить спиратися на партнерів, а партнерами насамперед повинні бути саме громадяни нашої країни, які отримують медичні послуги, та самі працівники медичної галузі.

Перше запитання до міністра охорони здоров'я стосувалося негативних процесів у реформуванні галузі.

– Не інформують людей та не проводять кропіткої роз'яснювальної роботи з медиками, – зазначила Раїса Богатирьова. – Спочатку йшлося про те, що інформування – це головний фактор успішного впровадження змін, а виявилося, що по факту інформаційний блок роботи – один із найслабших. Крім того, на загальну картину негативно впливає те, що при закритті одних установ їх не одразу замінюють іншими закладами, тобто людям просто немає куди піти за допомогою. Це вже питання до місцевого самоврядування. Але реформа – це не закриття закладів. Нині нормою віддаленості найближчого амбулаторного пункту стала відстань від двох до семи кілометрів, і ми намагаємося в нормативних актах створити всі необхідні для цього умови.

Ще одне запитання стосувалося закону України «Про екстрену медичну допомогу». Установлені норми десять та двадцять хвилин (у місті та області відповідно) для приїзду «швидкої» на місце виклику не завжди витримуються.

– Справа не лише в кількості карет екстреної допомоги, – говорить міністр охорони здоров'я, – а й у тому, що не всі розуміють значимість цього питання. На автошляхах водії не завжди поступаються дорогою машині з сиреною, дороги не всюди у тому стані, щоб можна було підтримувати високу швидкість. Крім того, не завжди швидко можна знайти потрібну вулицю, а тим паче будинок, адже не всюди розміщені необхідні покажчики. Тому сьогодні ми вимагаємо в голів обласних державних адміністрацій, щоб вони розробили плани з ремонту доріг так, аби вони були реалізовані в житті. Але, з іншого боку, не вистачає медиків, а їхню роботу постійно супроводжує ризик для здоров'я та життя, тому вони абсолютно аргументовано чекають підвищення зарплатні. Отож у другій половині 2013 року уряд буде підвищувати заробітну плату працівникам екстреної медичної допомоги. Також за бюджетні кошти до кінця року планується закупити до тисячі спеціальних потужних автомобілів класу B і C. На жаль, повністю замінити автопарки в областях одразу не вийде, але протягом трьох-п'яти років поступово будуть проводитися зміни.

Раїса Василівна зазначила, що реформа первинної ланки медичної допомоги та реформа екстреної медичної допомоги – лише початок, а найближчі позитивні зрушення можна буде побачити вже наприкінці цього року. Згодом будуть проводитися зміни і в інших ланках медичної допомоги, але потрібно правильно розставити пріоритети, щоб провести ці зміни з найбільшою користю для людей.
Раїса Богатирьова відмітила і Полтавщину, зазначивши, що в нашому регіоні, хоча він і не став одним з пілотних, активно та результативно проводяться зміни. Саме тут уперше ввели проект реінбурсації (відшкодування) для лікування гіпертонічної хвороби. Тепер в області ціни на необхідні для лікування препарати знижені й реалізуються лише за рецептом лікаря.

– На Полтавщині порахували кошти, унормували кількість хворих та створили реєстр, тим самим уникли так званих «мертвих душ», – зазначила міністр. – Адже з кожним роком затрати зростають, а результати не покращуються, тому і виникає питання: що ж не так? Нині Полтавщина стала для нас хорошим прикладом у такому підході до лікування. Крім того, реформа первинної ланки охорони здоров'я також проведена максимально ефективно, і це незважаючи на досить велику територію області і значну кількість сільського населення.
Володимир Оніщенко, 27.03.2013, 16:171240
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень