24 червня 2019 • № 25 (1561)
Rss  

У небі над Прагою запалала маленька, але яскрава полтавська зірочка

Як ми вже писали, у Празі на конкурсі «Mini-miss Europe-2013» перемогла семирічна полтавка Іванна Браїлко. Того тріумфального вечора вона одягла корону, про яку могла лише мріяти.

Мати дівчинки – Юлія Браїлко – працює викладачем української мови в Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка. Вона й розповіла про той шлях, що вже підкорився юній Іванні.

Іванна Браїлко зі своєю мамою Юлією Іванівною завітали до редакції «Полтавського вісника».
– Почалося все з того часу, коли донька стала розуміти, що таке фотографія, і почала зніматися. Тоді їй було близько двох років, – розповідає Юлія Іванівна. – Вона сама зрозуміла, як правильно ставати перед об’єктивом фотокамери, як посміхатися, а найголовніше, що їй самій подобалися ці «фотосесії». Бувало, я фотографую доньку на вулиці, а перехожі підходять і кажуть: «Така маленька дівчинка, а вже професійна модель».

Коли дівчинці було чотири роки, ледве не кожний знайомий вважав за потрібне порадити поєднати захоплення малої з професійною роботою. Пізніше, коли Іванні виповнилося п’ять років, її батьки віддали до модельної агенції «Марго».

– Одного разу нам випадково пощастило взяти участь у фотосесії, тоді близько десяти професіоналів знімали доньку, – говорить мати дівчинки. – Хвилин через сорок її відправили до мене, адже, як стверджували фотографи, для маленької дівчинки таке психологічне навантаження мало б стати завеликим. Проте я їм відповіла, що Іванна ще годину простояла б і оком не кліпнула. Тоді вже й фотографи запропонували відвести доньку до агентства.

Юлія Іванівна зізналася, що раніше вона як мати до подібних занять ставилася досить насторожено, проте як побачила сяючі очі дівчинки, усі сумніви розвіялися. Дівчинка й сьогодні не втрачає ентузіазму та отримує неабияке задоволення від того, що робить. Майже за три роки відвідин агентства Іванна взяла участь у чотирнадцяти конкурсах місцевого, всеукраїнського та міжнародного рівнів. Згодом, у тому ж таки агентстві, у дівчинки виявили талант до співу, і з того часу вона почала серйозно займатися вокалом. Мама розуміла, що під час великих конкурсів учасниці виступають і з творчими номерами, а спів, як ніщо інше, розкриє талант доньки. Окрім того, юна зірочка займається танцями і зовсім не боїться великих навантажень.

– Іванна сама розуміє необхідність постійних напружених занять, – наголошує Юлія Браїлко. – Наприклад, торік сама викреслила зі свого щільного розкладу малювання та шахи. Крім усіх захоплень, ніхто не скасовував занять у школі. Проте вчителі ставляться добре, а ми намагаємося не підводити їх і завжди виконуємо домашні завдання. Якщо через конкурси донька пропускає заняття, то потім завжди робить їх удома.

Щодо конкурсу в Чехії, то Іванну ще раніше помітили на іншому міжнародному конкурсі – у Полтаві. До нашого міста приїжджали судді з інших країн, і саме вони ще торік пропонували дівчинці взяти участь у цьому конкурсі, проте родина від такого несподіваного кроку відмовилася. А цього року пропозицію прийняли. Підготовка проходила напружено та важко, але як тепер можна побачити – плідно. Крім того, дівчинка добре знає російську мову (саме цією мовою вона співала у Празі) та вивчає англійську, а спеціально для конкурсу вивчила деякі фрази чеською.

– Стосовно планів на найближче майбутнє, – говорить Юлія Браїлко, – то дуже хочеться потрапити на деякі конкурси, але ми воліємо не загадувати наперед, адже прагнемо, щоб усе склалося. Крім того, мріємо знову відвідати конкурс «Різдвяний янгол». Цього року він відбудеться в Івано-Франківську. Мені здається, що це єдиний конкурс, який заворожує своєю атмосферою, до цього хочеться повертатися знов і знов.

Юлія Іванівна вважає, що батькам, чиї діти також займаються у цій сфері, насамперед необхідне натхнення.
– Кожна дитина – це особистість, тому і заняття потрібно підбирати індивідуально, – говорить Юлія Браїлко. – У ранньому віці дуже зручно експериментувати і слідкувати за тим, щоб не проґавити, у чому саме дитина може розкритися повністю. Але я вважаю, що є два роди занять, які при цьому повинні бути обов’язково – англійська мова і танці. А все інше – за бажанням. Бо якщо дитина навіть і не стане зіркою у танцях, то вміння правильно рухатися, тримати поставу допомагатимуть їй усе життя.
Володимир Оніщенко, 27.03.2013, 16:51883
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень