19 червня 2019 • № 24 (1560)
Rss  

Український виробник повинен домінувати на внутрішньому ринку і розширювати збут за кордоном. Це — запорука сильної економіки

Кабінет Міністрів розробив програму активізації розвитку економіки, реалізація якого збільшить економічну міць України.

«Уряд завершив роботу, і в найближчі дні я підпишу доопрацьовану постанову уряду щодо активізації розвитку економіки у 2013 – 2014 роках. Це, по суті, програма нової індустріалізації країни», – сказав прем'єр-міністр Микола Азаров, зазначивши, що тільки в найближчі два роки уряд забезпечить вливання близько 50 млрд грн у перспективні галузі економіки за рахунок надання держгарантій за кредитами та інших заходів.

За докладнішими роз’ясненнями щодо програми ми звернулися до голови Ради підприємців, депутата Полтавської міської ради від Партії регіонів Юрія Левченка.

– Юрію Анатолійовичу, в чому полягає основна мета Програми?
– Сприяння зростанню економіки – головна задача уряду. Цього року Кабінет Міністрів має наміри розширити держдопомогу внутрішнього виробника, в тому числі за рахунок зниження податкового навантаження на фонд заробітної плати. Це рішення вивільнить обігові кошти у підприємців, а також збільшить зайнятість в країні.

Нинішня влада прагне, щоб український виробник домінував на внутрішньому ринку та розширював збут за кордоном. Це – запорука сильної економіки і підвищення матеріального становища кожного громадянина. Для досягнення цієї мети будуть вжиті заходи зі зниження податкового навантаження, здешевлення доступу до довгострокових кредитів, зниження адміністративних бар’єрів, підтримки приватного підприємництва. Кабінет Міністрів має наміри розширити державну підтримку вітчизняного виробника також шляхом введення державного страхування ризику експортерів, допомоги в їх переговорах з контрагентами за кордоном. Держпрограма намітить конкретні заходи, реалізація яких прискорить економічне зростання. Більше того, уряд відкритий до діалогу і готовий розглянути пропозиції усіх зацікавлених сторін.

– Чи виконуються якісь із поставлених задач уже зараз?
– Звісно. Останні кілька років знижується податок на прибуток (з 23% в 2011 році до 19% в 2013-му), з 2014 року планується знизити ПДВ з 20% до 17%. Торік для виробників програмної продукції був знижений податок на прибуток (до 5%). Надалі уряд має наміри знизити для них навантаження на фонд заробітної плати. В Україні розгортається мережа дозвільних центрів, де можна швидко і комфортно оформити дозвіл або довідку. Ви знаєте, що в Полтаві ми маємо такий центр. Правила роботи на єдиному податку постійно вдосконалюються, розширюються можливості його застосування. Фінансова ситуація стабілізувалася.

Реалізація програми дозволить відновити об’єми виробництва, що скоротилися в період кризи в 2008 – 2009 роках, а також завершити період посткризового оновлення економіки. Урядова Програма сприятиме приросту ВВП мінімум на 3% щорічно.

– На які галузі робитиметься акцент?
– Планується досягти приросту виробництва сільгосппродукції на 25%, машинобудівної галузі – на 10%, ІТ-сектор зросте на 35%.

– Усі ці заходи важливі для економіки Полтави?
– Безперечно. Нині в господарському комплексі Полтави налічується більше тисячі промислових підприємств. У промисловому комплексі міста зайнято більш як 30 тис. чоловік.

Стратегічним показником для міста є обсяг реалізованої промислової продукції. Це якісний показник роботи підприємств. Нині річні обсяги реалізації продукції промислового комплексу мають стабільну позитивну динаміку. У промисловості міста за 2012 рік у порівнянні з 2011 роком, забезпечено темп росту обсягів реалізації промислової продукції – 108,8%.

Промислові підприємства за 2012 рік реалізували продукції, робіт, послуг на 11814,4 млн грн, або 18,4% від загального обсягу реалізації по Полтавській області, це майже п’ята частина від реалізації регіону.

А добування паливно-енергетичних корисних копалин, машинобудування, ремонт і монтаж машин і устаткування та виробництво харчових продуктів – пріоритетні види діяльності для промисловості Полтави!

Ольга Садова
Павєл Москалюк, 03.04.2013, 12:22837
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень