24 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Школу №19 розмінували за допомогою… Чорної Магії

Усім відомо, що теорія без практики мертва, а практика без теорії сліпа. Цього принципу дотримуються управління освіти Полтавського міськвиконкому та навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Полтавської області. За їх активної участі минулого тижня на базі міської ЗОШ №19 – опорного навчального закладу із цивільного захисту та безпеки життєдіяльності – відбулися два заходи, що поєднали теорію та практику. Міцні теоретичні знання дав заступникам директорів загальноосвітніх навчальних закладів нашого міста семінар на тему: «Організація цивільного захисту в ЗНЗ м.Полтави». Закріпити здобуті знання на практиці педагоги мали змогу під час участі в практичних заходах показового Дня цивільного захисту.

Семінар відкрила заступник начальника управління освіти Полтавського міськвиконкому Людмила Акініна. Вона привітала присутніх та ознайомила їх із планом проведення заходу. Загальні напрямки й тенденції розвитку державної політики у сфері цивільного захисту окреслив у своєму виступі заступник начальника НМЦ ЦЗ та БЖД Полтавської області – начальник обласних і м.Полтави курсів, підполковник служби цивільного захисту Віктор Попруга. Жвавий інтерес у присутніх викликало обговорення положень Кодексу цивільного захисту України. Стан техногенно-екологічної безпеки Полтавської області у 2012 р. охарактеризувала методист кабінету (методичного) НМЦ ЦЗ та БЖД Полтавської області Таміла Вірченко. Виступ супроводжувався мультимедійною презентацією і демонстрацією відеоматеріалів про перебіг і наслідки окремих надзвичайних ситуацій. Про організацію роботи з цивільного захисту в ЗОШ №19 Полтави докладно розповіла її директор Катерина Манько. Вона продемонструвала присутнім зразки документів, звернула увагу на особливості їх відпрацювання. Завершила семінар заступник директора цієї школи Марина Левенко виступом на тему: «Підготовка та проведення Дня цивільного захисту в школі».

Тільки-но встигла директор подякувати присутнім за увагу, як пролунав дзвінок мобільного телефону: їй як начальнику цивільного захисту ЗОШ №19 повідомили про… замінування приміщення навчального закладу. Так розпочалося відпрацювання практичних заходів показового Дня цивільного захисту. Завдяки чіткому керівництву та скоординованим діям педагогів та учнів, 975 осіб були евакуйовані на подвір’я школи за дві хвилини 32 секунди.

Оперативно прибули спеціалісти відділу вибухотехнічних досліджень УМВС України в Полтавській області у супроводі представників кінологічної служби. За лічені хвилини фахівці виявили підозрілий ящик. Операція з «розмінування» пройшла успішно за допомогою чотириногого помічника – лабрадора Чорної Магії, яка, обнюхавши коробку, всім своїм виглядом показала: небезпеки немає! Яким же було здивування та захоплення дітей, коли директор школи дістала з таємничого ящика… м’які іграшки. Великий рожевий ведмідь дістався Чорній Магії як трофей.

Після тренінгу з евакуації відбулися уроки, присвячені питанням цивільного захисту. Учні перших-восьмих класів продемонстрували власну грамотність, написавши тематичні диктанти. Відкриті уроки з питань безпеки життєдіяльності: «Порядок дій при надзвичайних ситуаціях», «Небезпечні ситуації та їх наслідки», «Пожежі: умови та причини виникнення. Правила поведінки під час пожежі» проводилися за участю учнів дев’ятих-десятих класів. Учні 11-х класів демонстрували навички стройової підготовки, одягання протигазів і захисних костюмів, у наданні першої медичної допомоги.

У холі були організовані виставки малюнків, творчих робіт учнів і стінгазет на тему безпеки життєдіяльності та цивільного захисту. Активну участь у їх створенні взяли учні середньої та старшої школи.

Підсумовуючи проведені заходи, головний спеціаліст управління освіти Полтавського міськвиконкому Григорій Сторчак подякував колективу ЗОШ №19 за систематичну роботу з формування в учнівської молоді знань, умінь та навичок безпечної життєдіяльності. Зазначив, що проведення подібних заходів сприяє відпрацюванню єдиної методики проведення Дня цивільного захисту у всіх загальнонавчальних закладах Полтави.

Таміла Вірченко, методист НМЦ ЦЗ та БЖД Полтавської області
Павєл Москалюк, 03.04.2013, 13:023244
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень