23 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Дочекалися весни лелеки…

Віталій Іванович і Валентина Михайлівна Пархоменки та їхня дочка Леся із врятованим птахом.
Неймовірні історії бувають часом з братами нашими меншими! Ось і у Лохвицькому районі трапилася ціла «лелеча епопея».
Птахи, як завжди, поверталися «за графіком» у рідні краї, та Україна раптом зустріла їх справжньою зимою. Отак і опинилися лелеки у сніговій пастці: холод могли б іще якось витерпіти, а от голод… Адже вони явно не схожі на північних оленів, які здатні добувати ягель з-під снігу – лелекам навіть не травичку, а жаб та карасиків подавай!

І попри те, що лелеки птахи дуже обережні, та цього разу і в них не було іншого вибору, як скористатися допомогою братів старших. А добрих людей на Лохвиччині виявилося немало. Один лелека навіть осмілів настільки, що внадився у самому райцентрі щоранку прилітати на… ринкову площу, аби поснідати з рук небайдужих до пташиної біди людей. Його підгодовували Галина Списюк, Володимир Даценко, Катерина Трутень, Надія Профатило та інші лохвиччани.

Утім, виявилося, це ще й не найдивовижніша історія, яка трапилась у районі з лелеками. Родина Пархоменків із Лохвиці – Віталій Іванович, Валентина Михайлівна та їхня дочка Леся – врятували зі снігового полону і забрали додому зовсім виснаженого лелеку. Отак разом і чекали приходу справжньої весни!

А жительки села Западинці Валентина Калімбет і Ганна Щербина застали на засніженому льоду цілу зграю птахів. Жінки збігали додому за їжею, аби погодувати лелек, але двійко з них уже не рухалися. Один і справді виявився мертвим, а другий птах був іще живий. Рятуючи його, Валентина навіть провалилася ледь не по груди у холодну воду, але птаха таки дістала! Тож у хаті Ганни Щербини знайшлося місце ще одному «малюку», адже в неї і своїх дітей… п’ятеро!
Пташина ідилія.

Валентина Терещенко і Олена Герасименко та її син Антон.
Не лишилися байдужими до бідаків і жителі Лохвиці Валентина Терещенко та Олена Герасименко. Разом із дітворою вони прийшли до річки Гайванка, де теж оселилася зграя птахів, аби погодувати їх хлібом, зерном і вареною картоплею. І тут же, в чагарниках, знайшли ще одного лелеку – вкрай знесиленого, з обмерзлими крилами та облізлою шкірою на колінцях лап… Жінки загорнули його в куртку і принесли до оселі відігрівати. Та, здавалося, він був безнадійний, адже відмовлявся навіть від їжі. Довелося господарю Ігорю Герасименку (до речі, рятувальнику за професією) сходити на рибалку і – о, диво! – від карасиків гість не відмовився. Тож коли почали його харчувати свіжою та свіжомороженою рибою, швидко пішов на поправку.

А тут і нове щастя: дізнавшись, що в Лохвиці живе одинокий птах, жінки із Западинців привезли йому пару. Як свідчать господарі, птахи подружились і цілком імовірно, що Бузько і Лелька (так їх назвали люди) стануть «сімейною парою». Тим паче, що жінки-рятівниці вже називають себе «свахами» і навіть «породичалися».

Отак буває. Ми все лаяли цьогорічну весну за сніг і холоди, а виявляється, тепло людських душ здатне не тільки відігріти птахів, а й зблизити самих людей.
Віталій Скобельський, 15.04.2013, 12:122960
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень