19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Косметична компанія зібрала кошти на мамограф для онкодиспансеру

День обізнаності щодо профілактики раку грудей у жінок Полтавщини пройшов у середу, 15 травня, на базі обласного онкодиспансеру. Він був присвячений появі в лікувальному закладі мамографічного кабінету. І хоча обладнання вартістю мільйон гривен (стаціонарний мамограф та принтер-відтворювач знімків) було передане лікувальному закладу Благодійним фондом «Здоров'я жінки та планування сім'ї» у співпраці з компанією «Avon» ще у вересні, зустріч відбулася саме зараз, у Міжнародний день сім'ї. Цим самим організатори підкреслюють важливість здоров'я жінки як берегині родини, матері, дружини, основи сім'ї.

Ірина Панова, старший рентгенолаборант Полтавського обласного онкодиспансеру, демонструє мамограф, на якому обстежилися вже 490 жительок області.
Сучасний мамограф був переданий онкодиспансеру в рамках соціальної благодійної програми «Avon» «Разом проти раку грудей». Кошти на нього збирали жінки, представники компанії по всій Україні, продаючи благодійні продукти «рожева стрічка» у каталогах «Avon». Усі виручені кошти йдуть на придбання мамографічного обладнання для державних онкоцентрів.
Галина Майструк запевняє: рак молочної залози виліковний у більшості випадків за умови раннього діагностування.

Проблема раку грудей в Україні на сьогодні стоїть дуже гостро. Це захворювання серед жінок в Україні посідає перше місце. Як правило, пухлини виявляють на досить пізніх термінах, що призводить до тривалого дорогого лікування, видалення молочних залоз та навіть смерті. Щороку в державі діагностують 15-16 тисяч первинних захворювань на рак, з них 526 – на Полтавщині. У 2010-му кількість хворих становила 60 жінок на 100 тисяч населення, у 2011-му – 65, а у 2012 році – уже 69 випадків. Щогодини рак молочної залози виявляють у двох жінок, щогодини в країні одна людина помирає від нього.

Разом з тим онкологи констатують: хворобу виявляють частіше, бо жінки почали більше слідкувати за станом свого здоров'я і частіше проходити профілактичні огляди.
– З вересня 2012 року, коли у нас з'явився мамограф, обстеження на ньому пройшли 490 жінок, – розповідає Орест Вовк, головний лікар Полтавського обласного онкодиспансеру, хірург-онколог. – З них у 93 виявили первинний рак. При цьому жодна з жінок не відчувала якогось дискомфорту чи болю, прийшла перевіритися просто з цікавості. Варто відзначити, що в разі раннього виявлення хвороби вірогідність одужання становить 95-99 відсотків, пацієнткам проводиться органозберігаюча операція з видалення новоутворення, а лікування обходиться значно дешевше. Жінка після лікарні продовжує повноцінне життя. Якщо раніше рак молочної залози однозначно передбачав мастектомію, то зараз це може бути секторальне втручання.

Направлення на проходження мамографії має давати хірург-онколог або лікар-гінеколог. Просто так прийти на обстеження непросто.
– Узагалі жінкам до 45 років ми намагаємося виважено давати такі направлення, – продовжує Орест Ярославович. – Зазвичай для цього мають бути певні показання: генетична схильність, хронічні захворювання статевих органів тощо. Тож якщо жінка відчуває потребу перевіритися на мамографі, має звернутися до сімейного лікаря, обговорити необхідність такого обстеження, отримати направлення. Можливо, цілком буде достатньо УЗД. Важливий індивідуальний підхід до кожної пацієнтки.

– Ми маємо пересувний мамограф вітчизняного виробництва, є імпортний мамограф у Центрі планування сім'ї, медичної генетики та репродуктивного здоров'я, усього ж в області їх чотири, – розповів Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської облдержадміністрації. – На перспективу непогано було б мати таке обладнання у Миргороді, Лубнах. На мою думку, головне у профілактиці раку молочної залози – це своєчасний огляд. Сімейний лікар має знати своїх пацієнтів, їх проблеми, у разі потреби направляти людей на огляд до вузьких фахівців.

Галина Майструк, онкогінеколог, мамолог, лікар вищої категорії, голова правління БФ «Здоров'я жінки та планування сім'ї» прочитала присутнім на заході лекцію, у якій розповіла про причини виникнення раку молочної залози, важливість своєчасної діагностики для успішного лікування хвороби, відповіла на запитання жінок. Фонд, який очолює Галина Павлівна, уже 12 років поспіль разом з компанією «Avon» втілюють щорічні проекти з підвищення обізнаності населення й патронують роботу національної гарячої лінії, інформують жінок про фактори ризику, допомагають з придбанням необхідного діагностичного обладнання.
Оксана Ханас, 17.05.2013, 14:463293
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень