25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

«Відкрийте серце для добра... »

Побачив світ дев’ятий номер журналу «Діє-Слово», що видається за підтримки обласної ради та облдержадміністрації. Відкриває його вірш Володимира Бодні, присвячений пам’яті Володимира Тарасенка, колишнього головного редактора цього видання. У репортажі «Поетична мандрівка в дитинство» можна прочитати про спогади школярів Зіньківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 1 про виступ у них нашого славетного земляка, про презентацію збірки поезій «Крапелька роси».

Нині журнал відомий далеко за межами України. Так, торік на литовській землі проходив І Міжнародний фестиваль «Тарасові зорі», присвячений першій річниці відкриття пам’ятника Т.Г.Шевченку у Вільнюсі. У його рамках полтавська делегація презентувала в Будинку національних меншин цього міста журнал «Діє-Слово» та книги місцевих авторів. На фестивалі полтавці стали лауреатами. Їх нагородили дипломом та подякою посла України в Литовській республіці. Про це повідомляє Анатолій Карпенко, керівник проекту «Діє-Слово».

Про засідання літературної вітальні «За обрії» при Полтавському обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді, що завдяки зусиллям методиста ОЦЕВУМ Яни Лебідь та голови обласної організації НСПУ Олени Гаран перетворилося на свято поетичного слова, оповідає на сторінках журналу Лідія Черпакова.

Тут представлена і творчість юних членів літературної студії «Проліски» Семенівського НВК № 1 імені М.В.Хорунжого, якою керує Зоя Заложчик. На сторінках журналу надруковані нові творчі доробки літстудійців «Перевесла» Полтавського міського багатопрофільного ліцею № 1 імені І.П.Котляревського.

Родзинкою номеру стали твори учасників першого обласного конкурсу читців «Тарасовими шляхами». Звичайно, не всі потрапили на сторінки журналу, адже в ньому брали участь 75 дітей із 18 районів Полтавщини. Заповітом до нащадків звучать слова з вірша 17-річної Марини Дігтяр із Драбинівки Новосанжарського району:

Нащадки прадідів великих!
Відкрийте серце для добра,
Не піддавайте неньку згубі –
Вже схаменутися пора!!!

У розділі «Лоскотон» вміщено твори для дітей Володимира Слєпцова. Традиційна рубрика «Друзі «Полтавського літератора» розповідає про людей небайдужої вдачі – Віктора Лєндика, Олексія Брижа, Юрія Хмельницького, котрі не один рік допомагають журналу. Для непосидючих читачів є розділ «Дитячі ігри та розваги». А на завершення – рубрика «Компас у морі знань» із традиційним бібліографічним оглядом книг видавництва «Полтавський літератор».
Оксана Кравченко, 23.05.2013, 13:07876
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень