25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Юрій Ларіонов: «Я пройшов три шляхи — радіолокація, іоніка та еніологія»

…Нинішнього року поспішаю в гості до Юрія Георгійовича привітати його з днем народження з особливим хвилюванням і намагаюся пригадати: а чи, бува, цими днями не трапився якийсь «ювілей» ще й нашої співпраці? Скільки ж насправді – 25 чи 30 – років ми знайомі?.. Хай буде тридцять (тоді ще НЛО і різна інша потойбічна сила тільки-но починали інтригувати людство) – не утримуюся від спокуси й собі «переписати» і підлаштувати історію: дуже вже «симпатичне» число – у сумі виходить трійка. Тобто за нумерологією – віра у Бога.

І так було завжди: що не тема наших розмов і публікацій – то містика, езотерика, соціоніка, еніологія, біолокація, політика і, врешті, над усім цим – енергоінформаційний обмін у Всесвіті. Для простого ж сприйняття, здавалося б, усіх цих складних понять – завжди точний, зважено-мудрий аналіз подій, фактів, наукових відкриттів полтавського вченого-винахідника Юрія Ларіонова – ученого, який випередив свій час. Тож нехай цей час тепер спробує наздогнати його!..

«А ти, друже Конфуцію, таки був правий!»

Навіть до свого поважного ювілею Юрій Георгійович ставиться як до пересічної події – з почуттям гумору і, здається, навіть… трохи сердиться на несподівану «перепону»: мовляв, скільки роботи, а тут така колотнеча зчинилася! А скільки ж усього більш цікавого можна встигнути обговорити!..

– Бачила на каналі «МЕГА» передачу про те, що, мовляв, американці розгорнули проти усього світу справжню кліматичну війну?
– Так, і надія на порятунок хіба що з боку добреньких і не дуже страшненьких прибульців. А ви як учений вірите у якісь… вищі сили, крім інформаційного поля Землі?
– Звичайно! У творця Всесвіту. А ще дуже вдячний Конфуцію, який колись сказав: «Світом правлять знаки і символи». Я так би і відповів на це запитання: «Полтавський абориген Юрій Ларіонов (посміхається) наголошує, що на його творчому шляху, згідно з канонами нумерології, продовжуючи твою думку, особливе значення має цифра «три». Народився у травні 1933 року і проживав до війни за адресою провулок Півненка, 3 (нині Рогізна, міжріччя Тарапуньки та Ворскли). Далі, після евакуації на Урал, жив у селищі Єгоршино у провулку Заводському, 3. Та й мій професійний шлях проходив у трьох відгалуженнях: радіолокація, іоніка та з 1979 року – еніологія. Нарешті, нинішня моя адреса у Полтаві – Навроцького, 3…

– Юрію Георгійовичу, а ви пам’ятаєте закінчення згаданої вами фрази Конфуція? «Знаки і символи правлять світом, а не слово і закон»? Наче про наше сьогодення сказано.
– Справді? Не знав, але ж знову – дуже точний вислів. Ми в Україні, та й світі загалом переживаємо період, про який хтось із мудрих сказав: якщо вистрелиш у минуле з пістолета, майбутнє вистрелить у тебе з гармати. Згадаймо зловісний 17-й рік, постріл «Аврори» – і після тих подій ми переживали тривалий період формування «гомо совєтікуса». До речі, це вислів нашого відомого полтавського психолога Володимира Литвиненка. А затим почалася «канонада» таких пострілів: тотальна руйнація храмів, згодом – «перекуємо мечі на орала». І церковні дзвони переплавляли для інших потреб.

– Але ж храми знову відновлюють, будують нові. Так би мовити, повертають у народ духовність… І дзвони повертають, як кажуть учені, зі своїм лікувальним ефектом.
– Пам’ятаєш відому пісню: «Вечерний звон, вечерний звон, как много дум наводит он…». Отже, старовинні дзвони своїм піднесеним, цілющим резонансом «наводили думи», а нинішні, нові, вже не мають цієї властивості. Нікому не потрібно, щоб люди думали, аналізували своє життя.

– До того ж не можна не зважати і на вплив на людську свідомість різного роду психотронної зброї, про яку галасують усі телеканали та інші ЗМІ… То чи є сенс людству взагалі чинити якийсь опір цим впливам і Україні зокрема? Чи все ж – прорвемося до «світлого майбутнього»?
– Як ти гадаєш, із місця, де ми розмовляємо, куди я весь час поглядаю? (Озираюся – і бачу карту світу, що висить на стіні). Правильно, дивлюся на Україну в серці Європи – як на часточку Всесвіту, з якої виходить промінь духовності й надії на краще. Наша свідомість ще не знищена, іще є сили боротися за свою людську гідність.

Бібліотека від «народного академіка»

…Уже вкотре розмова з Юрієм Георгійовичем у день його визначного ювілею вийшла за рамки «запланованого» жанром. Він як справді, крім усіх учених регалій, незалежний журналіст, повернув тему з особистого на «вселюдське». Такими і є все його життя і наукова діяльність – мужні, послідовні, сповнені відкриттів – як суто наукових, так і просвітницьких. Освячені великим прагненням автора ділитися ними з людьми. Про такий освітній «факультатив від Юрія Ларіонова» протягом трьох десятиліть після школи та вишу можна було тільки мріяти. Бентежить одне: з величезним жалем згадую «прогуляні» (через різні кляті «життєві обставини») уроки, які невтомно проводив Юрій Георгійович разом зі своїми колегами-однодумцями із зацікавленим полтавським людом як під час лекцій у секції «Біоелектроніка», так і в рамках своєї «домашньої бібліотеки», абонентом якої міг стати будь-хто спраглий найновітніших знань. А оскільки читачі цієї унікальної книгозбірні були розсіяні по всьому місту, її «директор» у своїй валізі невтомно розносив джерела знань кожному користувачу (і де тільки брав сили і знаходив час!). Кожна ж тема, яку Юрій Ларіонов пропонував для читачів полтавських газет, призначалася для підвищення освіченості, розширення свідомості, піднесення людської гідності, українського патріотизму, захисту рідної мови і духовності врешті-решт.

…Я прощаюся з привітним господарем і його дружиною Раїсою Антонівною – ангелом-охоронцем «нашого академіка» (як ми між собою жартома величаємо Юрія Георгійовича). Але наостанок мене очікує ще один, можливо, останній і майже містичний сюрприз:
– Пані Раїсо, я раніше чомусь ніколи не запитувала: а скільки років ви вже разом з Юрієм Георгійовичем?
– Якщо усе буде гаразд, у 2015-ому відзначатимемо свій 60-річний подружній ювілей.

Добрий знак! Поєднання двох щасливих у долі Юрія Ларіонова «трійок». Я молю Бога, щоб він додав ще не один рік життя нашому ювілярові. Адже в нього стільки ще нових ідей, якими він поспішає поділитися з усіма нами!..
Світлана Тренич, 23.05.2013, 13:291137
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень