26 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Відпрацьовані батарейки збирають у спеціальний контейнер

Боротися із забрудненням навколишнього середовища відпрацьованими батарейками вирішили у «Кіото-барі», що знаходиться біля зупинки «Вул. Луначарського».

– Наш заклад завжди виступав за здоровий спосіб життя, – розповідає менеджер з реклами Андрій Даценко. – Наприклад, ми з радістю сприйняли закон про заборону паління у громадських місцях. Коли в Україні з’явився завод з переробки відпрацьованих батарейок, вирішили, що теж не можемо лишитись осторонь.

Полтавка Інна Діхтенко приєдналася до акції зі збору відпрацьованих батарейок.
У барі обладнали спеціальний контейнер для збору батарейок, який розміщено навпроти центрального входу. На ньому напис: «Кинь батарейку сюди».
– Інформацію про збір батарейок ми розповсюдили у соціальних мережах, – продовжує Андрій Васильович. – Розповіли про це нашим клієнтам, а вони повідомили друзів і знайомих. Радує, що далеко не всім байдужа доля нашої екології. Батарейки викидають різноманітні: починаючи від «таблеток» і закінчуючи таким раритетом, як «Крона». З початку акції вже зібрано близько 350 відпрацьованих елементів живлення. Ініціатива дістала підтримку серед молоді і триватиме й надалі.

Утилізація батарейок – намагання захистити довкілля від тієї небезпеки, що приховують у собі ці невеликі «штучки». За даними науковців, викинута батарейка вкривається корозією, шкідливі речовини потрапляють у ґрунтові води, а далі – у річки, озера… Одна пальчикова батарейка може забруднити 400 літрів води або 20 квадратних метрів землі. Потім небезпечні сполуки потрапляють в організм людини або тварини, де накопичуються. Навіть в обмеженій кількості ці речовини несуть загрозу здоров’ю і викликають тяжкі захворювання. У батарейках містяться такі метали, як ртуть, цинк, марганець, кадмій, нікель, що провокують психічні розлади, онкозахворювання тощо.

В Україні сьогодні є лише одне підприємство, що має потужності для переробки батарейок, – завод «Аргентум» у Львові. Аби повністю розгорнути процес утилізації, потрібно, щоб кожного дня на підприємство надходили до тонни відпрацьованих батарейок. Поки ж цієї кількості не накопичилось, усе зібране зберігається на складах.
Оксана Ханас, 23.05.2013, 13:371029
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень