25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

На Театральній площі — «Полтавська битва»

Своєрідним завершенням Дня Європи у Полтаві став концерт учасників і гостей фестивалю виконавського мистецтва гри на духових та ударних інструментах «Полтавська битва – 2013».

На сцені – «Живі барабани» разом із діджеєм Джедаєм.
Різні жанри, напрями, кількість учасників і типи інструментів: усе це було на п'ятому для Полтави фестивалі «Полтавська битва». У перший конкурсний день (а саме він збігся зі святкуваннями Дня Європи) члени журі оцінювали як духові колективи, наприклад Донецький ансамбль викладачів української духової музики «Музична енциклопедія», так і естрадніші, так би мовити, за складом гурти, як, скажімо, полтавський «Джаз Терапія».

Загалом фестиваль за роки свого існування зміг добре «підрости»: нині в ньому беруть участь близько двадцяти різних ансамблів і майже 200 виконавців. Виступи оцінювало журі, у складі якого більшість – практики від музики: заслужений артист Росії, професор Московської державної консерваторії імені П.Чайковського Марк Пекарський, ударник гурту «Віа гра» Олександр Лебеденко, заві-дуючий відділом духових та ударних інструментів Полтавського музичного училища ім. М.В.Лисенка Валерій Тимощенко, соліст симфонічного оркестру Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Гоголя В'ячеслав Оріщенко, завідуючий відділом музичного мистецтва естради Донецького музичного училища Костянтин Поліщук та інші.

До речі, саме члени журі влаштували одну з найяскравіших частин концерту – спільний джем-сейшн (джазова імпровізація), яку продовжив виступ гостя фестивалю – діджея Джедая разом з учасниками гурту «Живі барабани». Крапку ж у заході поставив дощ, який почався вже на останніх нотах композицій.

Продовжилося дійство і наступного дня: гала-концерт і церемонія нагородження переможців та учасників відбулись у ДМШ №1.
Переможцями цьогорічної «Полтавської битви» стали: у секції мідних духових інструментів – Іван Стояновський із Запоріжжя та Сергій Шавлай (м. Комсомольськ). Серед ансамблів ударних інструментів лауреатами стали Шумовий ансамбль «Джерельце», (м. Харків) і дует Андрія Литовченка, Владислава Демянкова із Полтави. Гран-Прі з-поміж ансамблів ударників отримали «Живі барабани».
Сергій Лещенко, 23.05.2013, 14:46901
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень