19 травня 2019 • № 20 (1556)
Rss  

Посол Німеччини у Полтаві

У нашому місті вперше з робочим візитом побував Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччини в Україні Крістоф Вайль. Він зустрівся з головою Полтавської обласної державної адміністрації Олександром Удовіченком, а у міськраді мав розмову з міським головою Полтави Олександром Мамаєм. Під час цієї зустрічі сторони обговорили різні аспекти міжнародних зв'язків, питання співпраці в галузі культури, економіки тощо. До речі, доктор Вайль добре знається на українській літературі, багато творів якої вважає шедеврами європейської культури.

Посла цікавили зокрема й питання підтримки молоді у Полтаві. Тож він мав можливість поспілкуватися зі студентами Полтавського національного технічного університету ім. Ю.Кондратюка та Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Короленка. У стінах останнього доктор Вайль взяв участь у відкритті міжнародної конференції «Хімія і життя», в рамках якої відбувся науковий форум. На нього цього року до Полтави з'їхалися відомі науковці з багатьох країн світу.

Доктор Крістоф Вайл урочисто відкрив наукові збори та поділився думками щодо подальшої співпраці з Полтавою, особливо у сфері освіти.

– Крім відкриття форуму «Хімія і життя», моя місія тут полягає й у тому, щоб пропагувати ідею зближення України та Євросоюзу, – сказав він. – Цій меті слугує і науковий обмін між Полтавою та містами інших країн.

На церемонії відкриття форуму крім полтавських науковців та їх закордонних колег були присутні вчені з університетів Німеччини (Гумбольдт-університет, Інститут хімії, Регенсбург-університет, Інститут фізичної і теоретичної хімії), Франції, Росії, України, Національної академії педагогічних наук України. Питання, винесені на форум науковців, стосувалися розвитку хімії в Україні та світі.

Цікаво, серед науковців, які прибули на конференцію, був і професор Йоахим Зауер, чоловік Ангели Меркель, канцлера Федеративної Республіки Німеччини. У Полтаві він представляв Берлінський університет О. Гумбольдта. До речі, молодим науковцям з Полтави буде надано можливість продовжити свої дослідження за сприяння українського Гумбольдт-клубу та отримати спеціальну стипендію.
Сергій Лещенко, 23.05.2013, 16:07730
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
<квітень