20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Головна проблема у профілактиці СНІДу — нерозуміння і байдужість

Кожної третьої неділі квітня у світі відзначають День пам’яті людей, які померли від СНІДу. У п’ятницю, 17 травня, активісти Полтавського центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді разом з організацією «Люди, які живуть з Віл/СНІД» провели акцію, спрямовану на привернення уваги людей до профілактики хвороби.

Перехожим на акції пропонували дістати зі скриньки «лотерейний квиток» із написом «плюс» або «мінус». У скриньці було один-два плюси на 100 мінусів. За статистикою, такі шанси залишитися не зараженим СНІДом.
– Ми вирішили нагадати полтавцям про проблеми, пов’язані з ВІЛ- інфекцією. Для цього роздавали інформаційні буклети, спілкувалися з людьми, – розповів Артем Іванюк, провідний спеціаліст Полтавського міського центру соціальних служб для сім’ї та молоді. – Із 300 тисяч населення міста тисяча офіційно перебуває на обліку, реально ВІЛ-позитивних людей у шість-сім разів більше. Щоб наочніше продемонструвати ризик, який стосується кожного, хто веде небезпечний у плані інфікування спосіб життя, ми пропонували бажаючим зіграти в нашу лотерею, оскільки вони грають зі своїм життям. Зі скриньки можна було витягти «лотерейний квиток» із написом «плюс» або «мінус». У скриньці було один-два плюси на 100 мінусів. За статистикою, такі шанси залишитися не зараженим СНІДом.

Спільно з молодими волонтерами на акції працювали й учасники Полтавського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» (ЛЖВ – люди, які живуть з ВІЛ, – прим. Авт.). Вони розповсюджували інформаційні листівки та засоби контрацепції.

У профілактичній роботі, зазначають волонтери, їм часто доводиться стикатися з нерозумінням.
– Ми займаємося первинною профілактикою, інакше кажучи, попереджаємо, щоб потім не лікувати. Чим більше акцій, чим більше інформації про цю проблему, тим ефективніша наша робота. Вода, як кажуть, камінь точить. Дивує інше: про такі проблеми, як поширення СНІДу, потрібно починати говорити системно, ще зі школи. Однак із деякими вчителями та директорами шкіл нам довелося припинити співпрацю: вони переконані, що інформація про СНІД розбещуватиме дітей. Такі випадки трапляються і в технікумах. Ми вважаємо, що замовчування проблеми точно нікому не допоможе.

Самі ж молоді люди участь в акції брали охоче. Так само говорили й про проблему профілактики хвороби.
– До таких акцій ставлюся цілком позитивно, – каже Олена, студентка ПНПУ ім. В.Г. Короленка. – Хоч усі й знають про СНІД та його небезпеку, але думаю, що не всі до кінця розуміють серйозність цієї загрози. Щоправда, наскільки ця акція буде ефективною, не знаю, кожен вирішить для себе, але замовчувати проблему не можна.

Продовженням ініціативи стала акція «Зупинити СНІД – відповідальність кожного», що провели 20 травня у Корпусному парку: там можна було пройти експрес-тест на ВІЛ, зіграти у благодійну безпрограшну лотерею, кошти від якої будуть спрямовані на потреби ВІЛ-позитивних дітей.
Сергій Лещенко, 24.05.2013, 13:412850
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень