25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

«Наш Короленко» й «Овід» розширюють вікно в Європу

Днями зі столиці Естонії Таллінна, де відбувався Міжнародний театральний фестиваль-конкурс «Магія сцени-2013», повернулися до Полтави зразковий театр масових видовищ «Полтавські балаболки» при Малій академії мистецтв (керівник Світлана Долженко) та молодіжний аматорський театр «Духовний» (керівник Тарас Духовний). На фестивалі Україну також представляв Євпаторійський міжнародний театральний центр «Золотий ключик», а серед зарубіжних учасників були театральні колективи з Латвії й Литви.

Театр Світлани Долженко презентував естонському глядачеві виставу «Наш Короленко», а Тарас Духовний разом зі студенткою Полтавського національного педагогічного університету ім.В.Г.Короленка Мирославою Войтенко та студенткою Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Олександрою Волаковою – виставу «Века любви. Века страданий».

Як зустрів виступи полтавців прискіпливий прибалтійський глядач? З цим запитанням ми й звернулися до Тараса Духовного (на фото).

– Несподівано емоційно – аж до вигуків «браво!». Особливо глядачам припала до душі російсько-українська двомовність нашої вистави «Овід» – я вирішив уперше здійснити такий творчий експеримент. Окрім того, після спектаклів до нас підійшов директор фестивалю і запросив до майбутніх творчих зустрічей. «Полтавські балаболки» стали лауреатами фестивалю, їх нагородили за збереження та розвиток традицій гуманізму у виставі «Наш Короленко», а Сергій Козубенко отримав диплом за роль сліпого музиканта у виставі «Наш Короленко». Театр, який я очолюю, також став лауреатом, нас нагородили за інтеграцію російського та українського культурних просторів.

У рамках візиту нас запросили на чудові екскурсії давніми історичними місцями Таллінна й Риги. Ми відвідали також Талліннський церковно-історичний комплекс Української греко-католицької церкви, зустрічалися з українською діаспорою міста Раквере.

– Безумовно, без цієї підтримки з боку влади ми просто не мали б змоги поїхати на фестиваль! – продовжує Тарас Духовний. – Тож щиро завдячуємо директору Полтавського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ользі Будніковій, заступнику голови Октябрської у місті Полтава ради, начальнику управління праці та соціального захисту населення Галині Арсененко, директору відділу у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації Наталії Шкоденко, директору Полтавського хлібокомбінату «Південний» З.Д.Кривенко, голові правління заводу «Лтава» Е.В.Хохлову та заступнику голови правління Т.Б.Грицай, голові фонду культури О.Б.Сидоренко, голові міської асоціації дітей-інвалідів та інвалідів з дитинства О.П.Григорук, депутатам облради Миколі Несену та Ірині Балибіній, а також редакції «Полтавського вісника».
Світлана Тренич, 31.05.2013, 11:58879
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень