22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Авіатори Полтави відзначили 70-річний ювілей

70-річчя від дня створення 13-ї гвардійської Дніпропетровсько-Будапештської ордена Суворова ІІ ступеня важкої бомбардувальної авіаційної дивізії, 185-го гвардійського Кіровоградсько-Будапештського Червонопрапорного важкого бомбардувального авіаційного полку, 202-го гвардійського Севастопольського ордена Суворова ІІІ ступеня важкого бомбардувального авіаційного полку відсвяткували в обласному центрі 25 травня.

Міського голову Олександра Мамая нагородили почесною грамотою за вагомий внесок у будівництво храму-каплиці у пам'ять про загиблі екіпажі 13-ї гвардійської дивізії.
У залі зібралися ті, хто все своє життя присвятив авіації, люди, котрі свого часу здіймали у небо важкі бомбардувальники, захищали мирне небо країни, творили історію авіації. Вітали їх із нагоди ювілею перший заступник голови облдержадміністрації Віктор Животенко, міський голова Полтави Олександр Мамай, голова Київської районної в місті Полтава ради Віктор Човновий, почесні гості не тільки з України, а й з Росії, Білорусі та інших країн. Зокрема серед присутніх були Герой Російської Федерації, генерал армії Петро Дейнекін, заступник головнокомандуючого Повітряних сил ЗС України генерал-лейтенант Василь Нікіфоров, ветеран Великої Вітчизняної війни, учасник Міжнародного військового трибуналу в Нюрнберзі, полковник у відставці Йосип Гофман та інші.

Урочистості розпочалися із занесення Державного Прапора та бойових стягів дивізії і полків. Про історію появи, становлення та діяльності авіадивізії розповів у своїй доповіді голова Ради ветеранських організацій 13-ої гвардійської дивізії генерал-майор Геннадій Котляр. Паралельно на екрані демонструвалися найяскравіші відеомоменти з життя авіаторів. Герой Російської Федерації, генерал армії Петро Дейнекін привітав присутніх зі святом і розповів про те, як сьогодні розвивається авіація у Росії.

– Уперше за 20 років у нас виділені величезні кошти на авіацію, але немає кому будувати та випробовувати літаки, – зазначив Петро Степанович. – Тому ми вимушені або купувати закордонний авіатранспорт, або наймати чужих менеджерів для розв’язання проблем. Але я сподіваюся, що та авіаційна міць, яка була колись у Радянському Союзі, і такі ж професіонали ще будуть у нашій армії.
Від представників «старої гвардії» з вітальним словом виступив 92-річний Борис Дрозд, ветеран 185-го гвардійського полку, учасник Великої Вітчизняної війни.

– Завжди будуть потрібні люди, котрі захищатимуть Батьківщину, але не треба забувати тих, хто віддав за неї своє життя, – сказав сивочолий авіатор. Після виступу генерал армії Петро Дейнекін вручив Борису Дрозду медаль 100-річчя Військово-Повітряних сил Росії.

Пам'ять тих, хто не повернувся з війни, а також авіаторів, котрі загинули під час виконання бойових завдань у мирний час, вшанували хвилиною мовчання.


Олександр Мамай, виступивши з вітальним словом, висловив гордість із приводу того, що Полтава має таку історію авіації. Міського голову нагородили почесною грамотою за вагомий внесок у будівництво храму-каплиці пророка Іллі у пам'ять про загиблі екіпажі 13-ї гвардійської дивізії. Почесною грамотою також нагороджено голову Київської районної у місті Полтаві ради Віктора Човнового. За вагомий внесок у створення та розвиток військово-історичного музею 13-ї авіаційної дивізії почесну грамоту вручено депутату міської ради Олегу Демкову. Відзначено також заслуги Юрія Худяка, засновника мережі аптек «Ваша аптека», котрий багато років підтримує ветеранів-авіаторів та всіляко допомагає музею.

Багато було виступів і теплих слів. Завершилася ж офіційна частина виступом Президентського оркестру.

Далі заходи продовжилися урочистим освяченням храму-каплиці на честь авіаторів, котрі загинули у мирний час, несучи службу. Вона стала складовою частиною музейно-меморіального комплексу 13-ї авіадивізії. Його свого часу було створено за особистою ініціативою командира авіаційної комендатури полковника Віктора Дейнеги та ентузіастів музейної справи. Гості урочистих заходів змогли побачити дві нові зали музею, експозиції яких присвячені історії космонавтики та періоду Великої Вітчизняної війни. Також їм показали роботи гуртківців обласного центру технічної творчості, масштабні моделі літаків різних часів.

Особливим моментом святкування став «урочистий проліт» літака АН-26 над містом та територією авіамістечка зокрема.
Оксана Ханас, 31.05.2013, 13:29979
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень