21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Пам'ять про видатного полтавського хіміка збережеться у віках

У момент урочистого відкриття меморіальної дошки.
У середу, 29 травня, у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка розпочалися традиційні Каришинські читання, які цього року проводяться вже вдвадцяте. У рамках заходу відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки видатному вченому-хіміку Андрію Каришину.

На знакову для Полтави подію запросили і полтавського міського голову Олександра Мамая, який зауважив, що саме на таких людей потрібно рівнятися кожному з нас.
– Андрій Каришин був справді видатним ученим, який постійно самовдосконалювався та став справжнім прикладом для сучасних педагогів, – говорить Олександр Федорович. – Андрій Потапович прославляв на весь світ не тільки Україну, а й саму Полтаву та рідний педагогічний інститут. Сьогодні я з великим задоволенням прийшов на цей захід, аби ще раз ушанувати славетного полтавця.

До слів ушанування приєднався і ректор Полтавського педуніверситету Микола Степаненко.
– Постать Андрія Каришина по-справжньому яскрава, адже вчений довів, що і в такому «маленькому» навчальному закладі може формуватися справжня наука, – говорить Микола Іванович. – Андрій Потапович тут навчався і отримав диплом, згодом він проводив у стінах інституту свої експерименти. Загалом більше півстоліття свого життя присвятив роботі у закладі, а сорок з них пропрацював деканом. Саме тоді факультет зазнав особливого розквіту. Андрій Потапович став улюбленим деканом кількох поколінь студентів, заклав багато традицій, а його наукові розробки актуальні й дотепер. Хочеться всім присутнім побажати тієї мудрості та відданості своїй роботі, яка була у вченого-хіміка.

На церемонії відкриття також були присутні син та правнук Андрія Каришина. Після церемонії відкриття та освячення присутніх запросили покласти квіти до меморіальної дошки, яка увічнить пам'ять про видатного полтавського хіміка Андрія Каришина.
Володимир Оніщенко, 31.05.2013, 13:411000
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень