22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Ініціатива «Укргазбанку» допоможе збирати кошти для тяжкохворих

У вересні минулого року стартувала масштабна соціальна програма акціонерного банку «Укргазбанк» «Банк добрих справ», мета якої – допомогти людям, котрі потрапили у надважкі життєві обставини. Минулої п’ятниці на прес-конференції, на яку запросили також міського голову Олександра Мамая, полтавським журналістам розповіли про хід цієї соціальної ініціативи та презентували регіональний фонд-партнер – благодійний фонд «Фонд розвитку громади «Ініціатива».

За словами ініціаторів створення фонду, в Україні існує гостра проблема збору коштів на невідкладну медичну допомогу. На жаль, держава не може забезпечити фінансову підтримку для термінових хірургічних операцій, лікування й реабілітації хворих. Часто самі хворі та їхні родичі не в змозі зібрати необхідну суму. У таких випадках на допомогу приходять благодійники – звичайні люди, небайдужі до чужої біди. Утім, більшість українців не знають про правила й норми збору доброчинних коштів, тому нерідко наражаються на несподівані й неприємні правові конфлікти з податковими органами. Приватні банківські рахунки, відкриті з метою збору пожертв на лікування чи операцію, в Україні обкладаються податком у розмірі 15 або 17 відсотків залежно від зібраної суми. Не здогадуючись про це, люди втрачають шосту частину зібраних коштів, податківці застосовують до них штрафні санкції.


У рамках проекту «Врятуймо добру людину» людям роз’яснюватимуть механізм збору пожертв, а також як правильно користуватися благодійними рахунками, які ризики й негативні наслідки вони можуть приховувати та як не попастися на махінації. Тепер кожна людина, яка потребує допомоги, може звернутися до благодійного фонду й уникнути небажаних податків. Адже кошти, переказані на рахунок фізичної особи, обов’язково оподатковуються. Якщо ж скористатися допомогою благодійного фонду, то на пожертви благодійників податок буде менший.

Тетяна Солоділова, голова ради Асоціації територіального відділення Всеукраїнської організації «Асоціація платників податків України» в Полтавській області, зауважує, що згідно з чинним податковим законодавством фізична особа не уникає оподаткування, а дістає захист від високих відсотків.
– Кошти, перераховані на неприбуткові організації, не підлягають оподаткуванню, що захищає майже шосту частину грошей, які збирають на лікування, – говорить Тетяна Миколаївна. – Тому заради збереження коштів та з метою уникнення небажаних проблем потрібно гроші проводити саме через неприбуткові організації, які перерахують кошти на благодійний фонд, а ті, зі свого боку, на рахунок тих, для кого ці гроші збираються. Такою неприбутковою організацію є й Асоціація платників податків, тому ми також всіляко підтримуватимемо ініціативу банку та допомагатимемо тим, хто потребує захисту.

Голова правління АБ «Укргазбанк» Сергій Мамедов зазначив, що кожен бажаючий має змогу перевірити достовірність інформації стосовно тих, кому надається допомога, а також прослідкувати, куди пішли пожертви.
– Зі свого боку «Укргазбанк» всіляко підтримуватиме організацію, зокрема ми забезпечимо банківське обслуговування партнерів на пільгових умовах, – говорить він. – Ми також прагнемо, щоб доброчинна діяльність була повністю прозорою. Для цього в інтернеті створено сайт, який слугуватиме своєрідним звітом перед громадськістю та всіма тими, хто підтримує нашу ініціативу. Усі зібрані кошти будуть передані на лікування важкохворих. Така доброчинна діяльність протягом року гарантує порятунок життя і здоров’я не менше десяти українців, а за рік можна зібрати від 2,5 до 10 мільйонів гривень.

Полтавський міський голова Олександр Мамай зазначив, що непотрібно упереджено ставитися до такої ініціативи через те, що її впроваджує банківська структура. Навпаки, варто замислитися над тим, що така справа – питання авторитету, довіри до банку, його надійності.
– «Укргазбанк» – це на дев’яносто відсотків державна установа, якій ми довіряємо, – наголосив Олександр Мамай. – Я не маю права написати листа до жодної організації з проханням благодійної допомоги. Але є організації, які самі приходять до нас і пропонують надати таку допомогу. У «Банку добрих справ» вони бачитимуть, кому їхня підтримка конче потрібна, і матимуть усі гарантії, що їхні кошти справді підуть саме на необхідні цілі. Я впевнений: якщо завдяки цій ініціативі буде врятоване бодай одне життя, то воно того варте.
Володимир Оніщенко, 10.06.2013, 13:023075
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень