19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Дитяча онкологія: задуматися повинен кожен!

Людина, в найширшому розумінні цього слова, починається з маленької дитини. Тому дитина – це цілий світ. Тим паче для своїх батьків. Ми так оберігаємо цей свій чарівний, ніжний і таких крихкий світ від будь-яких небезпек і негараздів! Та, на жаль, не завжди можемо вберегти.

Дитячий рак – страшне і, здавалося б, абсурдне поєднання слів. Утім, реалії такі, що онкологічні захворювання посідають друге місце в списку причин смертності дітей і підлітків.

Депутат Полтавської міської ради від Партії регіонів Юрій Левченко, голова Ленінської районної ради Вадим Дробітько, голова обласного осередку Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Молоді регіони» Олексій Чепурко в онкологічному відділенні міської клінічної дитячої лікарні.

Причинами захворювання на рак серед дорослих найчастіше є зовнішні фактори:
куріння, неправильне харчування, стрес. Поява ж хвороби у дітей та молоді більше пов'язана з тим, що вони ростуть і розвиваються, багато їхніх клітин активно діляться. Під час цього поділу й можуть відбуватися помилки. Тому в дітей рак з'являється там, де тканини розвиваються найшвидше. Втім, погана екологія та некорисні продукти, помешкання, сповнені сучасних, але ненатуральних матеріалів, – усе це теж може стати причиною захворювання. Але бувають і випадки, коли рак діагностують у новонароджених або малюків віком до одного року. І тут справа в тому, що хвороба може бути закладена ще в період внутрішньоутробного розвитку дитини через ведення батьками неправильного способу життя. Тому найкраща профілактика дитячої онкології – здорове батьківство. Над цим задуматися повинен кожен!

Депутати фракції Партії регіонів Ленінської районної в м. Полтаві ради та активісти молодіжного громадського об'єднання «Молоді регіони» – часті гості в онкологічному відділенні міської клінічної дитячої лікарні. На жаль, воно ніколи не лишається порожнім. Нині тут близько 25 дітей. Чи не головною проблемою для кожного з них є значне ослаблення імунітету не тільки через саму хворобу, а головним чином через прийом ліків і терапію. Підтримувати його необхідно і дуже важливо! Саме тому частіше за все представники депутатського корпусу приходять до малечі з «вітамінними» подарунками, які дитячим ослабленим шлункам легко перетравлювати. Не винятком став і останній візит, тим паче, що травень-червень – час, який дарує нам чудові смачні й корисні ягоди. Тож, напередодні Міжнародного дня захисту дітей партійці прийшли до маленьких пацієнтів онкологічного відділення з черешнями та полуницею, заздалегідь переконавшись, що малечі такі фрукти їсти можна.

– Дорогі діти, дорогі батьки, ви стійко боретеся зі страшною хворобою, – звернувся до присутніх новообраний голова Ленінської районної ради Вадим Дробітько. – І неодмінно поборете! Неодмінно втіляться в життя ваші мрії та бажання. Переконаний, що діти, які волею долі сьогодні тут, неодмінно будуть здоровими, успішними і щасливими!

Голова обласного осередку Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Молоді регіони», депутат Ленінської районної ради Олексій Чепурко звернувся не тільки до маленьких пацієнтів, а й до лікарів:
– Хоч як парадоксально, я бажаю вам, щоб у вас не було роботи, не було пацієнтів! А малечі бажаю найскорішого одужання, гарних друзів і побільше веселощів!

«Молоді регіони», реалізовуючи в Полтавській області проект «Відповідальність починається з мене!», в своїй діяльності роблять особливий акцент на пропаганду серед молоді здорового способу життя, наголошує Олексій. – Ми – за здорове й активне підростаюче покоління, яке в майбутньому подарує нашій країні таких же нащадків! І відвідування в рамках волонтерської роботи дитячих лікарень – важливий момент для наших активістів. Тут вони відкривають для себе нові істини, нові цінності, нове бачення світу і людського життя!


Зі словами розуміння й подяки звернувся до батьків пацієнтів депутат Полтавської міської ради від Партії регіонів Юрій Левченко:
– Біда завжди приходить неочікувано. І дуже важливо відчувати, що ти не лишився з нею сам на сам, відчувати чиюсь віру та підтримку. Будьте сильними! А ми намагатимемося підтримувати вас повсякчас!

У 2013 році, підкреслює пан Юрій, продовжується виконання національного проекту «Нове життя», який передбачає створення в Україні розгалуженої мережі перинатальних центрів. У 2012 році було відкрито вісім таких центрів, один із яких – у Полтаві. В них народилося понад 20 тисяч малят. Завдяки ним удалося зменшити смертність дітей до одного року майже вдвічі! Також в Україні реалізується українсько-швейцарська програма «Здоров'я матері і дитини», яка відповідає цілям нових соціальних ініціатив Президента «Діти – майбутнє країни». Серед іншого ця співпраця передбачає роботу з вагітними жінками, під час якої їм розкажуть, як запобігти захворюванню, як вести здоровий для себе і дитинки спосіб життя. А в разі раннього виявлення патології – проведуть курс, який допоможе мамам орієнтуватись у сучасних технологіях лікування або реабілітації дитини. Діти – наше майбутнє! І яким воно буде – залежить від нас!

Олена Антоненко
Павєл Москалюк, 13.06.2013, 12:43927
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень