19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Сліпа кішка Мурка зробила зі своєї господині волонтерку

Мурка з’явилася у квартирі полтавки Анни Саусі випадково.

– У 2010 році я повернулася з моря, – розповідає дівчина. – Гуляючи містом, купила одну з місцевих газет, а там саме були фото тварин, котрі потребували господарів. Одне кошеня відразу привернуло увагу. На фото було явно видно, що має якісь проблеми з очима Зателефонувала волонтеру, зустрілася з нею, і ми пішли дивитися на тварин. У дворі на той час мешкали вісім кішок і шість кошенят. Я спочатку просто хотіла допомогти грошима. Проте Мурка відразу пішла на руки і завоювала мою симпатію. Вона перехворіла котячим герпес-вірусом, що пошкодив їй очі. Вигляд у кошеняти був, скажімо прямо, страшний. Жив тут і її брат, у котрого очі теж вразила хвороба. Нова знайома просила забрати хоча б пару малюків, аби тварини не загинули. Я не стала сперечатися. Вийшло так, що я взяла обох «родичів». Четверо інших кошенят пізніше таки загинули: кого собака загриз, кого машина задавила.

Після того як тварини потрапили в дім Анни, на них чекало довготривале лікування.
– Ми пішли до одного ветеринара, так він порадив приспати кішку, – пригадує дівчина. – Не послухали, пішли до іншого. Він сказав, що одне око таки доведеться видалити, бо є загроза життю тварини, а інше спробуємо лікувати. Так Мурці видалили око, а її братові зняли плівку з очей. Паралельно фото кошенят розмістили в інтернеті, аби підшукати їм господарів. Котика незабаром забрали, а з Муркою ніхто не захотів мати справу.

Анна продовжувала лікувати кішку, навчилася робити їй уколи, волонтери допомагали мазями та ліками, привозили їх навіть із Харкова. Урешті-решт дівчина вирішила: якщо її Мурка нікому не потрібна, то вона потрібна їй.

З часом кошеня перетворилося на гарну кішку. Утративши зір, Мурка має тонкий слух і гострий нюх, можливо, саме тому в неї великі вуха та добре розвинена передня частина морди, а ще – довгі вуса.

– Вона спочатку погано орієнтувалася по квартирі, – продовжує Анна. – Але з часом навчилася ходити так, наче немає тієї сліпоти. Навіть мух ловить.

Мурка – дуже охайна кішка. Слідкує не лише за власною чистотою, а й за порядком у помешканні.
– Смішно говорити, але вона, як пилосос, збирає всі шкарпетки та інші речі, що знайде у квартирі, і приносить мені, – говорить дівчина. – І цей процес у неї викликає таке голосне муркотіння, що вже всі домашні знають: якщо Мурка завела свою пісню, то вже щось знайшла.
Коли між мешканцями квартири виникають якісь непорозуміння та хтось підвищує голос, Мурка залазить на найвищу точку між господарями (це може бути спинка крісла, диван) і починає махати лапкою, ніби розганяючи негатив.

З улюблених страв у кішки – насіння та сіно.
– Вона це шалено любить, – сміється власниця тварини. – Насіння купую для неї, а сіно вона гризе те ж, що й наш декоративний кролик Кузя.

Уже майже три роки Мурка живе повноцінним котячим життям і дуже любить свою господиню.
– Такі прості безпородні тварини набагато відданіші, ніж якісь дорогі коти з родоводом та титулами, – впевнена Анна. – Вони вдячні тобі за все: їжу, тепло, ласку. Коли я гладжу свою Мурку, вона аж мліє від щастя.

Крім Мурки, сьогодні у квартирі полтавки мешкають ще одна кішка та два коти. Усі вони колись були непотрібними, а зараз мають дім і люблячих господарів. Дівчина не полишила справи допомоги тваринам і серйозно зайнялася волонтерством. Вона допомагає прилаштувати бездоглядних тварин, рятуючи їх від вулиці.

Якщо у вашому житті, шановні наші читачі, є щось подібне, звертайтеся у редакцію, і ми обов’язково розповімо й вашу «історію зі щасливим хвостом»!
Оксана Ханас, 13.06.2013, 13:431065
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень