19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Проблеми селища Червоний Шлях: реалії і шляхи розв’язання

У понеділок, 10 червня, мешканці селища Червоний Шлях провели громадські збори, на які зібралися близько сотні жителів. Приводом для них стало закриття місцевої філії ЗОШ №12. Проте це питання не залишилося єдиним в обговоренні. Жителів також цікавив хід робіт по вулиці Свердлова, яка була головною сполучною артерією селища з містом. На даний момент вона закрита для руху вантажівок та автобусів. Журналіст «ПВ» побував на цих зборах і дістав наступні роз'яснення відповідних служб виконавчого комітету Полтавської міської ради з порушених питань.

Школа

Місцем збору жителі селища обрали нещодавно закриту філію ЗОШ №12.
Минулого навчального року у філії навчалося 47 школярів у той час, як в основному приміщенні навчаються 228 дітей із 412 можливих. Саме тому, як повідомляють в управлінні освіти Полтавської міської ради, наступного навчального року не планується відкриття класів на базі філіалу, оскільки в основному приміщенні школи є всі можливості для функціонування повноцінних класів початкової освіти. Крім того, з наступного навчального року вводиться програма «Сходинки до інформатики» для початкових класів, а філія, на відміну від основного приміщення школи, не забезпечена комп'ютерним класом. Оскільки у селищі є певні складності із транспортним сполученням, у 2011 році міський голова надав у користування школи автобус, який забезпечує можливість учням безкоштовно доїхати з Червоного Шляху до ЗОШ №12.

Дорога

Восени минулого року був перекритий так званий «серпантин» по вулиці Свердлова, що сполучає місто та селище Червоний Шлях. Через це пасажирський транспорт із центральної частини міста до селища їздить через Дальні Яківці. Жителі Червоного Шляху хочуть, аби ремонт вулиці Свердлова розпочався якомога швидше. Однак в управлінні житлово-комунального господарства Полтавської міської ради говорять, що роблять усе можливе, щоб так і було, але роботи на цій ділянці набагато більше, ніж здається на перший погляд.

– У селищі Червоний Шлях повністю відсутня каналізаційна система, а водопостачання – постійне, тому утворюються підземні води, які і стали причиною руйнування «серпантину» по вулиці Свердлова, – говорить Анатолій Глоба, перший заступник начальника управління житлово-комунального господарства. – Нині ведуться роботи, спрямовані на дослідження підземних вод і після висновків фахівців стане відомо чи це буде реконструкція чи капітальний ремонт. За нашими планами, проект повинен бути готовим наприкінці цього літа, а на початку осені вже можуть початися ремонтні роботи. Звісно, багато залежить і від стабільності фінансування з державного бюджету. Люди мають зрозуміти: якщо просто замінити асфальт за короткий строк, то проблема повернеться дуже швидко і, можливо, ще в гіршому стані.

Транспорт

Щодо транспортного сполучення, то у відділі з питань транспортних перевезень і зв'язку повідомили про те, що нині є три постійних маршрути та ще один, який працює в години пік. Із селища Червоний Шлях виїжджає один автобус на 100 місць і прямує до Центрального ринку. Інший маршрут – пільговий – прямує до зупинки «Центр», також є маршрутне таксі до зупинки «Південний вокзал». У години пік додатковий автобус прямує до Центрального ринку. За детальною інформацією та розкладом руху можна звертатися до диспетчерського пункту за телефоном 2-52-89.
Володимир Оніщенко, 13.06.2013, 15:51983
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень