20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Стати донором підштовхує необхідність, лишитися ним — поклик

14 червня у світі відзначають Міжнародний день донора крові. З нагоди цієї дати на комунальному підприємстві «Полтаватеплоенерго» підбили підсумки: серед працівників підприємства ця добра справа стає дедалі популярнішою. Лише протягом 2012 року 13 працівників підприємства систематично брали участь у цій благородній справі з порятунку людського життя.

Щоб допомогти тому, хто цього потребує, не обов’язково чекати спеціально організованої акції – такі переконання мають багато працівників підприємства. Одна з них – Єлизавета Окружко, інженер виробничо-технічного відділу. Кілька останніх років вона здає кров кожні два місяці.

Єлизавета Окружко, інженер виробничо-технічного відділу, вже кілька років регулярно здає кров.
– Приходила б і частіше, але не дозволяють лікарі, – каже Єлизавета. Свого часу стати донором їй допоміг випадок. – 2005 року з нашим колегою сталося нещастя, тоді він через травму потрапив до Кременчуцького опікового центру. Щоб допомогти йому, ми почали їздити туди і здавати кров. Потім також допомагала рідним і знайомим, коли виникала потреба. Через деякий час це стало для мене традицією. Для мене це не було складно, адже і мій батько – заслужений донор.

Додатковий вихідний і талон на харчування для відновлення сил – усе, що нині отримують ті, хто вирішує безоплатно здати кров. Щоправда, частіше про винагороду добровольці не замислюються.

Данило Бондаренко, вогнетривник служби централізованих ремонтів підприємства, також став донором крові, щоб допомогти одужати колезі, і з часом вирішив стати постійним донором:
– Взагалі я віруюча людина, і в Біблії зустрічав не один приклад важливості допомоги ближньому, тож донорство як форму такої допомоги я обрав, не вагаючись. Правда, у постійного донорства є й недоліки, – каже Данило. – Наприклад, здати кров «поза особистим графіком донора» досить проблематично, а, на жаль, іноді це буває необхідно. У таких випадках на допомогу часто приходять знайомі.

Попри те, що масштабних «обов’язкових» акцій тепловики проводити не планують, але кажуть, що завжди з розумінням ставляться до тих, хто за власними переконаннями вирішив стати донором крові, і, звичайно, у переддень свята без уваги їх не залишать.
Сергій Лещенко, 13.06.2013, 16:16979
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень