19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Маленькі подвиги людей з великими серцями

14 червня у 1-й міській клінічній лікарні відбулося святкування Всесвітнього дня донора крові. Медичні працівники разом із представниками обласного товариства Червоного Хреста України привітали донорів та вручили їм подарункові набори.

За рік півтори тисячі полтавців здали кров для потреб хворих.
За рік лікарня зібрала 551 літр цільної крові без консервантів переважно першої та другої груп. Рідкісною вважається четверта негативна, тому її завжди надзвичайно мало. Поділилися своєю кров'ю майже 1500 осіб, серед яких 53 почесних донори. Переважно це працівники різних підприємств, установ і студенти.

Сергій Котов, начальник управління охорони здоров'я виконавчого комітету Полтавської міської ради, зазначив: щороку по місту заготовлюється більше трьох тонн крові, яка йде на підтримку здоров'я і порятунок життя полтавців.

Привітала донорів й Ірина Плюсніна, голова обласного товариства Червоного Хреста України.

– У житті є завжди місце для подвигу, – зазначила вона. – Донори здійснюють його щодня, адже замінника крові поки що не існує. Ми виносимо їм величезну подяку. Знаєте, донором може бути не кожен. Це має бути людина з великим серцем. Віддати частинку себе заради спасіння іншого – багато чого варте. Тому запрошуємо всіх на цей маленький подвиг.

Стати донором може будь-яка здорова людина. Не будьте байдужими, адже ви можете врятувати чиєсь життя!

14 травня в Полтавській обласній станції переливання крові також відбулися урочистості до Дня донора. Як зазначив директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Віктор Лисак, завдяки полтавцям міські та обласні медичні установи забезпечені донорською кров'ю.

– Процес передачі продуктів крові постійний і стабільний. Та головне те, що кров проходить якісний контроль безпеки, – зазначив він. – Після забору її обстежують на ВІЛ, гепатити B і C, сифіліс. Інфікована кров вибраковується, а всі інші зразки, розподілені за групами, зберігаються у спеціальних холодильниках і готові до передачі в медичні установи.

У Полтавській області 2842 почесних донори. Це звання присвоюється, коли людина здає сорок допустимих доз.

– Нині помітно поменшало бажаючих здавати кров, – пояснює Володимир Рудіков, головний лікар Полтавської обласної станції переливання крові.

Головні лікарі Полтавщини гарантують, що на сьогоднішній день усі станції переливання крові у місті забезпечені потрібним сучасним обладнанням та кваліфікованими працівниками. Загострюють увагу на тому, що відсутній ризик зараження донора чи хворого. Вони закликають небайдужих людей долучитися до цього важливого процесу, адже це незамінний продукт, який не має аналога.

Микола Івахненко 215-й раз здавав кров

Єдиний заслужений донор України в Полтавській області Микола Івахненко цього дня 215-й раз здавав кров.
– Почалося все 5 червня 1970 року зовсім випадково, – розповідає він. – Друг, з яким ми разом працювали, запропонував мені здати кров, я погодився. Потім здав ще кілька разів і зрозумів, що буду продовжувати це робити і надалі. Довгий час здавав кров шість разів на рік по 520 мілілітрів, але з віком доводилося поступово виходити з такого режиму. На сьогодні я віддав своєї крові близько 90 літрів, і доки є можливість, зупинятися не планую. Таким чином допомагаю людям і собі роблю користь, адже це сприяє швидшому відновленню крові, покращенню роботи внутрішніх органів. Донорство і велосипед – мої дві «чарівні палички». За останні тридцять років я проїхав 175 тисяч кілометрів, саме тому у свої 67 почуваю себе прекрасно.

Анжела Малюк, Анастасія Хухрій
Павєл Москалюк, 20.06.2013, 13:511099
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень