25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

У Дендропарку з’явилася гармата

Найбільше новій гарматі раділи діти: вони й влаштували їй перевірку на міцність.
Копію гармати XVII століття днями встановили у Полтавському дендропарку. Також там з'явилися нові місця для відпочинку.
Секретар міської ради Оксана Деркач наголосила: чистота і благоустрій парку – в руках полтавців.

Уже не перший рік у Дендропарку проводять різноманітні роботи: суботники із прибирання сміття, облаштування місць для відпочинку, догляд за рослинами. Більшість усіх робіт виконують добровільно волонтери та й просто небайдужі полтавці. У п'ятницю, 27 червня, представники міської влади та міської організації Партії регіонів урочисто відкрили паркові новинки, провели концерт і пригостили гостей свята кашею.

Секретар міської ради Оксана Деркач розповіла, що необхідність благоустрою парку існувала вже давно і вирішувалася переважно силами ентузіастів.
– Коли ми почали займатися Дендропарком, одразу ж виникло питання: де людям, котрі прийдуть сюди, можна посидіти? – говорить вона. – Але на установку лавок потрібні були кошти. Наш однопартієць Віталій Харченко вміє робити з дерева різні речі, тож запропонував свою допомогу. Лавочки він облаштовував спільно з товаришем. Їх, разом із точною копією гармати XVII століття, ми сьогодні презентуємо до 304-ї річниці Полтавської битви.

Сам Віталій Харченко також дещо розповів про свій витвір:
– Ідея виникла досить спонтанно, коли я побачив оригінал цієї гармати в музеї. Тоді й вирішив зробити точну копію. На її створення пішло півроку роботи та чимало матеріалів. Виготовлена гармата з дуба і важить близько 500 кілограмів.


З ентузіазмом поставилися до таких змін у парку й ті, хто проводить тут чимало часу.
– Ми приходимо сюди відпочити: тут приємна атмосфера, гарне повітря, – розповідає полтавка Валентина Карнаух. – Останні три роки тут навели порядок, почистили територію. Я всім своїм знайомим скажу: ми, полтавці, часто не знаємо свого міста: бачимо базари, дачі, а такі гарні місця лишаються поза нашою увагою. Тому приємно, що ними опікуються.

Сподобалися гостям парку й нові лавочки, зручно влаштувавшись на яких, люди смакували козацьку кашу. Звучали й побажання на майбутнє: установити поряд із місцями відпочинку контейнери для сміття, аби завжди підтримувати у парку чистоту.
Сергій Лещенко, 08.07.2013, 10:48859
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень