22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Розважальні заклади вночі — не для підлітків

Більш ніж півтора місяця в Україні діє Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що стосується захисту прав дітей». Він забороняє дітям до 16 років з 22.00 до 6.00 перебувати в розважальних закладах, кафе та ресторанах, якщо їх не супроводжує хоча б один із батьків або інший законний представник. Цей закон вніс доповнення у Кодекс про адміністративні правопорушення у ст. 180, у якій ішлося винятково про споювання неповнолітніх. Тепер якщо неповнолітнього вночі міліція виявить у таких закладах, його батькам треба буде сплатити штраф від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 340-850 грн. Якщо протягом року порушення повториться, то штраф зростає вдвічі – до 1700 грн.

– Ми постійно проводимо нічні рейди по розважальних закладах. Поки що не було виявлено дітей, які б порушували цей закон, – говорить начальник Октябрського РВ ПМУ УМВС України у Полтавській області Олександр Терела. – Також власники таких закладів мають право у період з 22-ї до 6-ї години вимагати у відвідувачів документи, що підтверджують досягнення ними 16-річного віку.

Раніше рішення про обмеження пересування в нічний час для дітей до 16 років діяло лише в деяких містах і населених пунктах України, де його приймали місцеві ради, зокрема в Сімферополі, Житомирі, Ялті, Кременчуці. Їх вводили через численні підліткові самогубства, алкогольні отруєння та катування однолітків, які траплялися все частіше.
У цьому році в Полтавській області зареєстрували 166 злочинів, скоєних неповнолітніми (для порівняння, у минулому році їх було 278): 15 пограбувань, 88 крадіжок, 4 розбійних напади, 10 шахрайств, 5 хуліганств, 10 злочинів, пов’язаних із незаконним обігом наркотиків, 2 тяжких тілесних ушкодження й 1 зґвалтування. Проте міліціонери зауважують, що нині серед дітей більше потерпілих, аніж злочинців.

– Останній приклад по Київському райвідділу: неповнолітня дівчина, яка лише недавно отримала атестат про середню освіту, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, о другій годині ночі отримала тілесні ушкодження, – розповідає т.в.о. начальника Київського райвідділу міліції Олександр Дудка. – Нині встановлюємо особи тих, хто вчинив напад. Але досі не можу зрозуміти, куди дивилася мама, коли її дочка опівночі не повернулася додому? Лише о восьмій годині ранку сім’я звернулася до міліції із заявою про отримання тілесних ушкоджень. Тож хочу ще раз звернутися із закликом до дорослих, щоб вони активніше звертали увагу на факти порушення правопорядку дітьми чи стосовно дітей, на неповнолітніх, які блукають вулицею вночі. За дітей відповідають дорослі. Саме для посилення відповідальності і прийняли цей закон.

Як полтавці ставляться до закону про «комендантський час»

Максим Боровко,14 років
– До закону ставлюся нейтрально. Особисто я не відвідую таких закладів пізніше 22-ї години, бо не маю на це ні часу, ні бажання. А загалом потрібно поводитися пристойно, адже все залежить від поведінки підлітків.

Дарина Виноградова, Вероніка Іжиченко, 12 років
– Ми вважаємо, що це правильно, адже зараз дуже небезпечно гуляти дітям без супроводу дорослих пізно ввечері. Нам дозволяють приходити трохи пізніше, але після сьомої вечора ми нікуди не виходимо без батьків. Це наше власне бажання, аби вберегти себе від неприємностей.

Володимир Рябчун, 71 рік
– Я живу поряд з Білою альтанкою, і після 22-ї там кожного вечора збираються підлітки. Розпивають алкогольні напої, голосно кричать і поводять себе непристойно. Це, звичайно ж, дуже дратує. Слід привернути увагу дорослих до цієї проблеми, адже вони повинні слідкувати за своїми дітьми. Тому я повністю підтримую цей закон.

Зоя Калашнікова, 71 рік
– Ставлюся позитивно. Люблю відпочивати у Сонячному парку. Там завжди гуляють батьки з маленькими дітками. І дуже неприємно, коли поруч підлітки розпивають алкогольні напої та палять цигарки.

Сергій Карпов, 34 роки
– На мою думку, діти 15 – 16 років уже дорослі й повинні розуміти, як себе поводити в громадських місцях. Тому вважаю, що певною мірою цей закон обмежує права дитини. А от діти, які молодші цього віку, справді не повинні бути без нагляду дорослих пізно ввечері.

Світлана Марченко, 24 роки
– Як мама я погоджуюсь із цим законом, адже сьогодні дуже небезпечно бути дітям на вулиці вночі. Батьки, котрі переживають за своє чадо, ніколи не відпустять їх самих. Тим самим вони убережуть їх від неприємностей та нещасних випадків.
Наталія Вісич, 08.07.2013, 12:053548
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень