21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Цін на «соціальний» хліб не підвищуватимуть

На умовах спеціального меморандуму Полтавська облдерж­адміністрація співпрацює з виробниками хліба вже два роки, а цього разу до підписання долучилися Аграрний фонд, зернопереробні підприємства та сільгоспвиробники. Документ підписали 4 липня у приміщенні Полтавської ОДА.

На деяких кіосках уже з'явилися оголошення: «Ціни на хліб знижено!»
Меморандум надає можливість зафіксувати й утримувати ціновий коридор на так звані соціальні сорти хліба впродовж року. Тому оптово-відпускні та роздрібні ціни на хліб і хлібобулочні вироби, що користуються найвищим споживчим попитом у населення, залишаться стабільними. Підставою для цього є хороші прогнози щодо обсягів урожаю зернових – близько одного мільйона тонн, а з них продовольчого зерна – близько 170 тисяч тонн.

За умовами меморандуму до кінця 2013 року ціна хліба з борошна першого ґатунку становитиме 4 гривні 70 копійок за кілограм, а на хліб з суміші житньо-пшеничного борошна – 4 гривні за кілограм. Наступного року його ціна може сягнути 4 гривні 90 копійок та 4 гривні 30 копійок відповідно.

Меморандумом зафіксовано ціну на продовольче зерно пшениці другого-третього класу якості. На виробництво хліба простої рецептури ціна складає 1700 гривень за тонну, а на виробництво хліба і хлібобулочних виробів, що користуються найвищим споживчим попитом, – 1800 гривень за тонну.

Відповідно до умов Меморандуму та розпорядження обл­держадміністрації передбачено сформувати обсяги регіонального резерву продовольчого зерна в кількості близько 43 тисяч тонн, зокрема для реалізації хлібозаводам на виробництво хліба простої рецептури – близько 11 тисяч тонн, хліба і хлібобулочних виробів, що користуються найвищим споживчим попитом, – 600 тонн.

– Урожайність цього року складає 41 центнер з гектара, ми очікуємо отримати близько одного мільйона тонн лише озимої пшениці, – говорить Сергій Фролов, директор департаменту агропромислового комплексу Полтавської ОДА. – Наразі зібрали вже майже 270 тисяч тонн озимої пшениці, що на 200 тисяч більше, ніж торік з такої ж площі.

– Дуже добре, що обласна влада цього року дослухалася до зауважень, які були озвучені раніше, – говорить Іван Бондаренко, генеральний директор Асоціації «Полтавахліб». – До списку учасників долучилися нові установи, що дає змогу більш об'єктивно оцінювати сьогоднішню ситуацію на ринку зерна. Ми сподіваємося, що влада буде дотримуватися своїх зобов'язань, однак лише час зможе показати, що з цього вийде.

Одразу після підписання Меморандуму в хлібних кіосках ціни на «соціальний» хліб знизилися, кажуть продавці. На деяких кіосках уже навіть з'явилися оголошення: «Ціни на хліб знижено!».

– Звісно, ціни не такі, яких ми хотіли б, – говорить пенсіонерка Марія Федорівна. – Але дивлячись на зростання цін узагалі, можна сказати, що хліб тримається на нормальному рівні. Проте будь-яке зростання ціни відіб'ється на гаманцеві. Іншого виходу в нас немає, тому задовольняємося тим, що маємо.
Володимир Оніщенко, 15.07.2013, 11:40788
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень