21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Полтавські дороги ремонтують у борг

Цьогорічне оновлення шляхів у місті почали з найбільш навантажених маршрутів. Наразі, за даними шляхово-експлуатаційних служб, уже завершено ремонт 20 – 25% доріг. Цього року на ремонт доріг у Полтаві, за офіційними даними, виділено близько 33 мільйонів гривень.

Це значно більше, ніж торік, коли сума виділених коштів становила 18 мільйонів. Та, на жаль, зазначають представники міської влади, навіть при наявності коштів роботи проводяться «у борг». Причиною називають дії державного казначейства, яке не пропускає необхідних платежів. Міський голова Олександр Мамай прокоментував цю ситуацію так:
– Із держказначейством нині складається така ситуація, що ми не можемо отримати власні ж кошти. Тільки завдяки особистим стосункам я домовився про бітум для ремонту доріг, за який ми не заплатили сьогодні жодної копійки, так само домовлялися про гранвідсів і щебінь. Понад два мільйони ми винні й фірмі «Надія», яка постачає нам пально-мастильні матеріали без грошей. Нині після моїх інтерв'ю у ЗМІ казначейство пропустило менше одного мільйона гривень. Такими темпами на завершення ремонтів доведеться чекати 33 місяці. Разом із ремонтними роботами на шляхах міста затримується й підготовка до зимового сезону, адже нині немає можливості закупити сіль для посипання
доріг.

Однак способи для проведення робіт усе ж знаходять, кажуть у ПМ «ШЕД». Такі великі проїзні вулиці, як Карла Лібкнехта, Володарського, Нижньомлинська, Красіна, Жовтнева та Лідова вже відремонтовані. Нині ремонтні бригади працюють на вулицях Луговій і Нариманівській. У планах – Монастирська та Фрунзе. Остання вже підготовлена до ремонту, найбільш зруйновані ділянки обробили фрезою, через кілька днів асфальтне покриття покладуть і на них. Провести основні ремонтні роботи мають до кінця серпня. Одночасно в місті працюють сім бригад, у яких загалом зайнято близько 200 робітників.

Днями саме завершився ремонт на вулиці Автобазівській. Щоб перевірити хід робіт і розповісти про нинішній стан справ із проведенням ремонтів, туди завітав і міський голова Олександр Мамай.

– На сьогоднішній день у місті практично всі дороги перебувають не в кращому стані. Тому нині принципово ремонтуємо проїзні частини міста на вулицях Енгельса, Рози Люксембург, Володарського та інших, – говорить він. – Полтавців хвилює також питання, коли відремонтують Київське та Харківське шосе. Це відрізки автодороги республіканського значення, тому їх повинні ремонтувати за державні кошти працівники Полтаваоблавтодор, адже на міському балансі цієї дороги немає. Для ремонту такого масштабу не вистачить коштів у кількох бюджетах такого міста, як Полтава.

Оновлення шляхів – справа не з дешевих. За приблизними підрахунками дорожників, за день витрачається до 300 – 350 тонн асфальтобетонної суміші, техніка ж витрачає 250 літрів бензину та 700 літрів дизпального. Прокладається за цей час більш як 200 метрів шляху.

Як розповів заступник начальника з експлуатації ПМ «ШЕД» Микола Виноградов, уже відремонтовані дороги мають прослужити п'ять-сім років, і насамперед цей термін залежатиме від погодних умов і вчасного проведення ямкового ремонту. Також важливу роль в експлуатації доріг відіграє й зливова каналізація, їй під час ремонту приділяють особливу увагу.
Сергій Лещенко, 15.07.2013, 11:43851
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень