22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Коли ваш дім — не фортеця

У Полтаві з початку року злодії обікрали 149 квартир, 70 злочинів розкрито. Улітку, зазначають правоохоронці, кількість квартирних крадіжок традиційно зростає.

Поки господарі на відпочинку, з помешкань беруть те, що найлегше винести непомітно: гроші, коштовності, ноутбуки, планшети...

– Нещодавно вдалося затримати групу зловмисників, котрі шляхом зламу проникали в помешкання і грабували їх, – говорить Алла Квіта, інспектор ВЗГ УМВС України в Полтавській області. – Нині вже доведено вісім фактів.

Поширеною причиною крадіжок та зломів стає необачність власників квартир, які розголошують дані про свій матеріальний стан у соціальних мережах, розміщують фотографії своїх квартир, а також повідомляють про свої переміщення.

Від крадіжок не застрахований ніхто, але ви маєте бути пильні, ваші запобіжні заходи допоможуть спантеличити новачків – у поспіху вони можуть не побачити, не перевірити, не здогадатися. Проте від досвідчених «домушників» практично немає рятунку. Вони здатні зламати будь-який замок, проникнути в будь-яку квартиру, розкрити сейф або просто винести його. Тому щоб ремонт квартири не влетів у більшу копієчку, ніж ваша «заначка», потрібно дати злодію те, що він шукає. Найкраща стратегія – залишити частину своїх грошей у такому місці, де вони швидко будуть знайдені. Для цього якраз і підійдуть місця, подібні до туалетних бачків або взуттєвої коробки. Туди краще покласти таку суму, щоб злодій повірив, що він знайшов «заначку». Причому в різних валютах – гривнях, доларах, євро. Непогано б залишити ще пару коштовностей, можна й підроблених.

Можна також установити охоронну сигналізацію, але якщо грошей на неї поки що немає, спорудити або придбати муляж. Це може бути різкий звук з миготливими лампочками після відкриття дверей, пристрій, у народі прозваний «ревуном», тощо.

Для збереження грошей і коштовностей на час відпустки можна орендувати банківську комірку. Залежно від її розміру і терміну оренди ціни за добу становлять від 5 грн. Чим довший термін, тим дешевше.

Щоб віднадити злодіїв від житла під час тривалого від'їзду, необхідно до останнього переконувати їх, що квартира не пустує. Попросіть сусідів забирати кореспонденцію з вашої поштової скриньки або ж домовтеся з листоношею тимчасово не «засмічувати» її. Якщо є можливість, залиште в одній із кімнат ввімкнене світло, радіоприймач. Установіть таймер освітлення або телевізора, які будуть умикатись у певний час та імітуватимуть вашу присутність. Спантеличити злочинців можна сушінням випраної білизни на балконі.

Топ-10 найбільш популярних і ненадійних схованок для грошей

1. У шухлядах тумбочок, столів, стінок, секретерів, у скриньках, піаніно.
2. В одязі: у панчохах, шкарпетках, кишенях, у підкладці, у кошику із брудною білизною.
3. У книгах і дисках. Злодії теж стежать за статистикою, тож знають, що гроші у книгах зберігає кожен п'ятий.
4. Під матрацом.
5. За дзеркалами, картинами, фотографіями та настінними килимами.
6. У бачку унітаза й за решіткою вентиляції – 99% людей зберігають гроші саме там.
7. На кухні: у холодильнику, у металевих банках чи духовці.
8. На антресолях.
9. У побутовій техніці.
10. Під паркетом, кахлями чи за шпалерами. Від «гастролерів» там можна приховати гроші, але для професіоналів такі сховки не перешкода.
Наталія Вісич, 15.07.2013, 12:242974
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень