21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Максим Вдовченко: Вирішив створити організацію «правильних» рибалок

Напередодні Дня рибалки своє триріччя святкуватиме «Полтавський рибальський клуб». За цей час молода громадська організація зробила чимало для об'єднання риболовів-любителів міста та популяризації цього активного відпочинку. Напередодні свята «ПВ» поспілкувався з президентом клубу Максимом Вдовченком.

– Максиме, розкажіть, як ви захопилися рибалкою?
– Це в мене сімейне, адже батько і старший брат теж рибалки, тому мені, як кажуть, нікуди було діватися. Змалку пропадав на ставках з вудками. Ще не розбирався в тонкощах справи, але був потяг до цієї справи. Пізніше став багато читати, цікавитися, спілкуватися з однодумцями, і рибальство переросло в хобі. Слідкуючи за розвитком цього захоплення в нашому соціумі, з'ясував, що є рибалки, які неправильно ведуть себе по відношенню до природи. Тож вирішив створити організацію «правильних» рибалок. Якось зі своїм товаришем Олександром Комлєвим потрапили в риболовний магазин працювати продавцями-консультантами. Познайомилися з багатьма рибалками і пропонували об'єднати зусилля в громадську організацію чи клуб. В інших містах подібні товариства існують давно, а в Полтаві ж нічого подібного не було. Кількість учасників поступово збільшувалася, ми визначили певні завдання, правила. Три роки тому 13 липня оформилися як ГО «Полтавський риболовний клуб».
– Так виходить, ви цю подію «підтягували» до Дня рибалки?
– Ні, такої мети не ставили. Будете здивовані, але День рибалки до нас, рибалок-любителів, прямого відношення не має. Це професійне свято промислового рибалки. Своє свято – Всесвітній день риболовства – ми відзначаємо трьома тижнями раніше, у червні. Це свято молоде, тому ми за давнім звичаєм підлаштовуємося і святкуємо. Головне в нашій справі – рибалити чесно і законно.

– Які принципи рибалки-любителя, окрім того, що наловити більше риби?
– Рибалка проходить кілька етапів становлення. Мені спочатку хотілося спіймати більше всіх, зараз для мене риба не здобич, якої хотілося б наїстися. Вершина задоволення – коли рибу перехитрив, спіймав у тому ж місці крупнішу, ніж в інших, або тоді, коли вона не ловиться взагалі. У цьому році я кілька разів їв рибу, яку спіймав, іншу випускав. Вона мені цікава не як їжа, а як засіб набуття досвіду.

– Перехитрити, кажете. А хіба риба хитра?
– Аякже. Риба, яка вас не підпускає до себе, – хитра, і такої більшість. З розряду найхитріших жерех або головень. Ніколи не ловив головня, якого бачив очима. У риболовлі зараз використовують поляризаційні окуляри, що прибирають відблиски з поверхні води, щоб бачити глибше. Якщо побачили головня, значить він побачив вас першим.

– Хоч не фахівець, але знаю, що в риболовлі є багато її різновидів. Який популярний на Полтавщині?
– В області побував на всіх водоймах і скажу, що в наших краях клює різноманітна риба. У нашій сім'ї, наприклад, батько «поплавочник», брат «короп'ятник», я ловлю на спінінг хижу рибу. Мабуть, наймасовіший усе ж поплавковий спосіб, який простий і доступний на будь-якій водоймі. У рибалці на коропа потрібна посидючість, а я не такий, тому мотаюся зі спінінгом уздовж берега.

– Який принцип змагань зі спортивної риболовлі й чи є успіхи в наших земляків?
– Змагання організовує Федерація риболовного спорту України, вони
проводяться з багатьох видів. Прописані свої закони й правила, суддівство. Обласний осередок в області доволі давно створений у Кременчуці. Команда Ігоря Гапонова – професійні «поплавочники», років п'ять тому були срібними призерами чемпіонату України. Торік я став шостим в Україні з берегового спінінгу. Зараз у Полтаві понад тридцять чоловік, які беруть участь у різноманітних змаганнях. За їх результатами формується збірна України для участі в чемпіонатах світу та Європи, раз на чотири роки проводяться Олімпійські риболовні ігри.


– Які найближчі плани в діяльності Полтавського рибальського клубу, окрім залучення до своїх лав нових учасників?
– Робота в нас, особливо зараз, кипить. Займаємося зарибленням водойм, прибираємо береги від сміття, тісно співпрацюючи з екологічною інспекцією, перешкоджаємо браконьєрству. Цього року провели п'ять безплатних семінарів, куди запрошували гостей з інших міст. Один такий відвідали учасники чемпіонату світу Сергій Спасьонов та Дмитро Фролов з Харкова. Наше трьохліття святкуватимемо на водосховищі. Усім рибалкам бажаю частішого спілкування з природою і дбайливого ставлення до неї. Риби вистачить на всіх!
Володимир Сулименко, 15.07.2013, 12:281276
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень