21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

«Ой на Івана, та й на Купала... »

Увечері на Івана Купала сотні полтавців зібралися на третьому міському пляжі, щоб добре провести час і долучитися до народних традицій: плели і пускали за водою вінки, водили хороводи та стрибали через багаття.

Хоч святкувати й почали о шостій вечора, але основне дійство розпочалося дещо пізніше. Ведучий свята Водяний запросив гостей до головного багаття. Запалював його міський голова Олександр Мамай, який також був на святі й поділився своїми згадками про нього:
– Із цим святом у мене пов'язано дуже багато позитивних емоцій. У нашому місті вже доброю традицією стало відзначати його масштабно та весело. І цього року ми намагалися подарувати полтавцям відчуття свята, літа і радості. А багато різноманітних конкурсів, розваги і призи, купальське вогнище, фаєр-шоу, феєрверк і святкова дискотека допоможуть зробити настрій відповідним!

Святкова програма була дуже насиченою: як і сотні літ назад, через багаття стрибали молоді пари та й усі, хто забажав, щоправда, під наглядом рятувальників. Вони ж стежили і за проведенням фаєр-шоу. А от шукати папороть полтавцям не пропонували: замість цього наприкінці свята влаштували дискотеку із піною, яка найбільше сподобалася дітям.

Що полтавцям найбільше сподобалося на святі та які вони знають традиції?

Лідія, 24 роки, Тетяна, 25 років:
– Є таке повір'я, що коли хлопець з дівчиною стрибають через вогонь і їхні руки не розмикаються, то в них буде кохання на все життя. Ще знаємо таку прикмету, що коли людина знайде цвіт папороті, то її не покидатиме щастя та всілякі гаразди. Сюди прийшли святкувати Івана Купала вперше, нам дуже подобається. Зібралися плести вінки, аби пустити їх по воді, як стемніє.

Тетяна, 55 років:
– Знаю багато традицій і деякими з них послуговуюсь, бо вважаю, що ніч сама по собі магічна. Людина, яка пробіжиться зранку по росі, буде завжди здоровою. А дівчата в цей день повинні зібрати вінок з особливих трав: полину, папороті, подорожника – і тоді вже точно знайдуть своє кохання. Я дуже рада, що в Полтаві влаштовують такі заходи, це не тільки весело, а й пізнавально.

Валентина, 39 років:
– Знаю, що ще в давні часи хлопці та дівчата встановлювали на березі річки символ свята – ляльку-деревце, яку робили власноруч. Прикрашали її квітами, стрічками. А от у нас на Полтавщині плели ляльку із соломи й одягали на неї костюм одруженої жінки, але з дівочими стрічками на голові. Руки такої ляльки обвивали вінками. Тут, на пляжі, цікаве і веселе свято.


Олег, 44 роки:
– Дуже люблю це свято. Мені взагалі подобаються свята, коли повертаються старі традиції, особливо як сьогодні: зустрічав багато відпочивальників, одягнених у вишиванки, а дівчат – ще й у вінки. Наш національний одяг надзвичайно красивий. Увечері розпалять багаття – це також окреме дійство зі своєю особливою надзвичайністю, відчувається якась загадковість, чарівність.

Анастасія Хухрій, Анжела Малюк
Сергій Лещенко, 15.07.2013, 12:441105
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень