19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Бібліотечні інновації для громад

3-4 липня у Сумах відбулися Міжрегіональний ярмарок і Всеукраїнська конференція «Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє». Ініціатором цих заходів стала Українська бібліотечна асоціація і проводилися вони в рамках програми «Бібліоміст». На базі «Української академії банківської справи» еліта бібліотечних працівників разом із журналістами, працівниками громадських організацій і влади розробляли моделі сталого розвитку бібліотек. Своїм баченням проблем поділилися працівники чотирьох областей – Київської, Сумської, Чернігівської та Полтавської. Слід зазначити, що всі учасники, яких зокрема з Полтавщини було 42, потрапили сюди на конкурсній основі.

У перший день роботи форуму працював ярмарок інноваційних технологій, де помітно вирізнялись Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека імені І. П. Котляревського, обласна дитяча бібліотека імені Панаса Мирного, Полтавська міська ЦБС, Лубенська районна ЦБС та Вікторійська бібліотека-філія Пирятинської ЦБС, до речі, єдина сільська бібліотека, представлена у Сумах. Учасники ярмарку не тільки показали цікаві експозиції, а ще й поділились досвідом бібліотечних інновацій у своєму регіоні, що відзначили оглядачі ярмарку, яких прибуло сюди понад 200 людей.

Вікторійська сільська бібліотека в рамках проекту «Сільська бібліотека – осередок порозуміння громади» так активно співпрацювала з місцевим самоврядуванням, із громадською організацією «Жіночі ініціативи»й сільською школою, що це дало змогу читачам отримувати індивідуальні безкоштовні консультації юриста, а бібліотека поліпшила своє матеріальне становище – було проведено поточний ремонт на кошти, надані місцевими партнерами.

У рамках ярмарку було підведено підсумки конкурсу «Бібліокінофест». Серед стрічок були відзначені й полтавські, зокрема, «Приймальня Феміди» обласної юнацької бібліотеки імені О. Гончара зайняла 3 місце. Але на цьому перемоги не закінчилися – у номінації «найкумедніше відео» вона ж одержала диплом за буктрейлер «Пригоди Хрюпчика і Хряпчика», створений по книзі Михайла Семишкура, а ще була відзначна стрічка «Полтавщина читає Гончара», котру присутні на заході зустрічали гучними оплесками не тільки за оригінальність, а й за високопрофесійну роботу оператора.

Учасники конференції плідно працювали, протягом двох днів, у 6 напрямках: «Інноваційні послуги бібліотек», «Потреби користувачів», «Персонал», «Бібліотечний маркетинг», «Інноваційні технології», «Партнерство бібліотек».

Було розроблено ряд рекомендацій для того, щоб привести бібліотеки у відповідність вимогам часу. І вони стосувалися не лише гідного фінансування, якого нині потребує бібліотечна галузь, а й зміни свідомості суспільства загалом і бібліотекарів зокрема, підняли і питання про роль бібліотеки в житті українців.

Серед кращих розробників проектів у 1 групі відзначили заступника директора Полтавської ОУНБ імені І. П. Котляревського Надію Влезько, а в 5 групі – старшого редактора ОДТРК «Лтава»Дмитра Купченка. Так наші земляки іще раз довели, що вони є гідними нащадками славетних пращурів і здатні спільним зусиллями створити нове привабливе обличчя бібліотек.

Оксана Кравченко, 30.07.2013, 13:343031
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень