23 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Реалізація завдань Президента України з розвитку будівельної галузі: рух поступовий і перспективний

На розширеному засіданні уряду за участю Президента України Віктора Януковича і ряду депутатів Верховної Ради 7 лютого цього року був представлений остаточний проект Державної програми активізації розвитку економіки на 2013 – 2014 роки. Присутніх на засіданні ознайомили з дорученнями Глави Держави стосовно розвитку будівельної галузі.

Перший напрямок державної підтримки – доступне житло

В одному зі своїх доручень Президент наголосив на важливості залучення будівельної галузі до реалізації державних програм. На сьогодні Уряд Миколи Азарова реалізує п’ять державних програм доступного житла, у рамках яких за п'ять місяців поточного року вже понад 1500 українських сімей отримали державну допомогу. З початку 2013 року кількість будівельних майданчиків, де зводиться доступне житло, зросла вдев’ятеро. Загалом планується зведення 77 багатоповерхівок із загальною кількістю 6600 квартир. Будівництво доступного житла вже розпочато в Дніпропетровській, Львівській, Донецькій, Київській, Миколаївській, Одеській, Харківській областях, а також у містах Київ та Севастополь.

Як свідчать загальні показники, у рамках Програми молодіжного кредитування за п'ять місяців нинішнього року було надано 117 кредитів під 3% річних на період до тридцяти років. За програмою будівництва (придбання) доступного житла підтримкою держави скористалися 144 сім'ї. За програмою «Власний дім» нинішнього року було надано 754 кредити. За програмою здешевлення вартості іпотечних кредитів житло придбали 475 громадян. У рамках програми забезпечення житлом інвалідів війни цього року буде придбано 220 квартир, розподіл яких відбувається на основі заявок облдержадміністрацій.

У 2013 році на реалізацію в Полтавській області Програми будівництва (придбання) доступного житла за державною підтримкою в розмірі 30% (30х70) передбачено залучити з державного бюджету 2,1 млн грн. Прогноз кількості укладених договорів на державну підтримку цього року становить 16 одиниць. Про це повідомив перший заступник голови ОДА Віктор Животенко. За його словами, протягом 2010 – 2012 років у програмі взяли участь 112 сімей, які отримали ключі від квартир та державну підтримку на загальну суму 7,5 млн грн. У будівництво було залучено власних коштів громадян на загальну суму 19,5 млн грн, що дало змогу добудувати та ввести в експлуатацію п’ять багатоквартирних житлових будинків.

У 2013 році реалізація зазначеної програми продовжується. Поступово зростає кількість громадян, які бажають узяти участь у програмі «Доступне житло». Нині в області більше 400 черговиків, які бажають отримати власне житло за державної підтримки. З початку року звернулося за отриманням консультації щодо участі у цій програмі 160 осіб.

Загалом програми щодо забезпечення громадян доступним житлом не тільки допомагають вирішенню гострого квартирного питання українців, а й стимулюють розвиток будівельної індустрії та суміжних галузей української економіки (одне робоче місце в будівельній галузі створює ще п’ять у суміжних). Крім того, ці програми дозволяють збільшити обсяги використання будматеріалів від вітчизняного виробника. У цілому, завдяки реалізації Державної програми активізації розвитку економіки, планується щорічне збільшення обсягів будівництва в Україні на 7 – 8%.

Урядові ініціативи: спрощення дозвільних процедур у сфері будівництва

Ще один позитивний показник у роботі Уряду: починаючи із січня 2013 року в 4,5 разу збільшено кількість оновленої містобудівної документації в містах і районах усіх областей України. Урядовці підготували цілу низку нових ініціатив з дерегуляції та спрощення дозвільних процедур у сфері будівництва, які включають: скорочення терміну видачі технічних умов на будівництво з 15 до 10 днів, створення законодавчої можливості переходу від дозвільного до декларативного принципу початку робіт. У найближчих планах – спрощення видачі умов і обмежень на забудову земельних ділянок на підставі Генеральних планів. Також ініціюється можливість будівництва об'єктів I-II категорій на підставі тільки будівельного паспорта без додаткових дозволів (приблизно 75% документації). Уже на сьогоднішній день гарантовано забезпечення прав замовника будівництва на використання автономних систем інженерного забезпечення – незалежно від наявності на території магістральних та інших мереж.

Українські будівельники реалізовуватимуть великі інфраструктурні проекти

Державна програма активізації економіки до 2014 р. передбачає серед іншого й реконструкцію 131 і капітальний ремонт 15 насосних станцій, термомодернізацію 2,1 тис. будинків, ремонт майже 13 тис. житлових будинків, серед яких зношені й аварійні. Буде проведено реконструкцію 590 км тепломереж і майже 300 котелень.

У рамках «Державної програми активізації розвитку економіки на 2013 – 2014 роки» передбачене й будівництво більшої кількості стоянок великовагового транспорту. На сьогодні на 99 транзитних магістралях України функціонує 869 стоянок для автомобілів – це майже 25 тисяч машиномісць. З них менше половини (10,5 тис.) призначені для вантажного транспорту. Кількість місць для зупинки великовагового автотранспорту планується збільшити щонайменше вдвічі.

Кабінет Міністрів України затвердив перелік пріоритетних проектів розвитку в регіонах у 2013 році. У цілому будуть побудовані й реконструйовані 145 об'єктів, серед них – лікарні, школи, дитсадки, житлові будинки, мистецькі заклади, а також об'єкти дорожньої інфраструктури, житлово-комунального господарства, фізичної культури і спорту. На реалізацію цих заходів виділено 684,2 млн грн з Державного фонду регіонального розвитку.

Як запевнив Прем’єр-міністр України Микола Азаров, Уряд послідовно виконуватиме доручення Президента стосовно подальшого розвитку будівельної галузі країни. Тож отримання й купівля доступного житла громадянами, створення нових робочих місць – соціальний пріоритет роботи чинного Кабінету Міністрів.
Світлана Тренич, 02.08.2013, 13:162945
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень