19 червня 2019 • № 24 (1560)
Rss  

Гаряче серце поетеси

Ясною досвітньою зорею засяяла, світить донині й перейде в майбутні століття прометеївським вогнем незборимості поезія Лесі Українки. Іван Франко дав її творчості знамениту характеристику: «Від часу шевченківського «Поховайте та вставайте» Україна не чула такого сильного, гарячого та поетичного слова. Мимоволі думаєш, що ця хвора слабосила дівчина чи не єдиний мужчина на всю новочасну соборну Україну». Тому й сьогодні Леся Українка постає у свідомості сучасних полтавців як видатний поет-мислитель, митець високого рівня світової літератури, як полум'яна патріотка.

1 серпня читаюча спільнота відзначатиме 100-річчя від дня смерті геніальної української письменниці. А 30 липня в літературній вітальні Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П.Котляревського зібралися поціновувачі української літератури, творчості Лесі Українки, щоб ушанувати Жінку, Поета, Пророка. Захід відбувся у формі круглого столу, організованого Полтавським громадським Шевченківським комітетом, Союзом Українок та відділом соціокультурної роботи обласної бібліотеки.

Присутні на заході ознайомилися з книжковою виставкою «Світитиметься в небі України свята надія Лесі Українки», поетеса і бібліотекар Галина Вовченко зачитала вірш «Без надії сподіваюсь», на закінчення заходу присутні переглянули фільм про життєвий і творчий шлях письменниці.

Кандидат філологічних наук, завідувач кафедри української літератури ПНПУ імені В.Г.Короленка Віра Мелешко проаналізувала, як саме поетеса вигострила свою єдину зброю – поетичне слово. Вона виділила у своєму виступі два аспекти: поетеса та громадська діячка і 30-літня війна з хворобою.

– Леся Українка не хотіла, щоб до неї поблажливо ставилися через хворобу, – зауважила Віра Мелешко. – Її твори просякнуті оптимізмом, нездоланним поривом до волі та світла.
Володимир Степанюк поділився враженнями про фестиваль «Лесині джерела», який проходив у Новоград-Волинському, батьківщині поетеси. «Тут з Лесі Українки зробили бренд, у кращому розумінні цього слова. На це міжнародне свято завітали гості з Іспанії, Хорватії, Польщі, Росії, – сказав Володимир Петрович і закликав установити пам'ятник нашій видатній землячці в Полтаві до 150-річчя від дня народження.

Про пломінке і безсмертне слово Лесі Українки розповідала й унікальна та неповторна за стилістичними сюжетами виставка вишиванок Зої Коваленко.
Оксана Кравченко, 02.08.2013, 13:271093
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень