20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

На центральному ринку згоріли ще три магазини

День працівників торгівлі, що відзначався минулої неділі, 28 липня, запам’ятається працівникам центрального ринку та жителям міста ще однією масштабною пожежею. Вона сталася на вулиці Новобазарній у магазинах «Сезон», «Сатурн» і «Взуттєвий рай».

У пожежі знищено матеріальні цінності та покрівлю на площі 584 кв. м.
Рятувальники повідомили, що загорання виникло о 16.30. На ліквідації вогню працювали 72 пожежники і були задіяні 12 пожежних машин. Локалізувати вогонь вдалося о 18.06, а повністю загасити – о 18.40. Знищено матеріальні цінності та покрівлю на площі 584 кв. м.

Зараз експерти встановлюють причини загорання та підраховують суму завданих збитків. Тим часом містом ширяться чутки, що друга масштабна пожежа на ринку – не випадковість і комусь дуже потрібне місце там. Нагадаємо, 14 травня цього року згоріло кілька магазинів на тій же вулиці. Тоді основною версією інциденту назвали необережне поводження з вогнем невідомої особи.

– Ще після першої пожежі казали, що там місце під супермаркет розчищають, і палять точки, куди люди часто ходять, – говорить полтавка Ольга. Вона була постійною клієнткою магазину «Взуттєвий рай». – Я збиралася купувати тут босоніжки і придивлялася до туфель на осінь. Планувала серед тижня забігти й забрати. Не судилося. Непоганий був магазин. Тепер залишається тільки чекати, воно згодом випливе, кому треба були всі ці підпали. Я не вірю, що воно само загорілося.
Люди, котрі розчищають згарища, всі як один не хочуть називатися. У попередню причину «електрозамикання» не вірять. Пояснюють: коли почалася пожежа, магазини вже не працювали, тому всі комунікації були відключені.

На порозі «Астери» стоять кілька жінок, вони обговорюють інцидент.
– Фахівці припускають електрозамикання, але це не так, – заявляє одна з них. Називатися не хоче. – Першим запалав «Сатурн», туди саме речі позносили з іншого магазину, що зараз ремонтується. Погоріли й документи, й паспорти дівчат, які там працювали. Однозначно хтось знав і про ремонт, і про те, що після 15-ої години там уже нікого не буде. Видно, переймалися, щоб люди не постраждали, бо це вже б тягнуло на серйозну статтю. Не може бути там замикання ніякого. Якби так сталося, то пожежа не розгорілася б настільки швидко.

На ліквідації вогню працювали 72 пожежники і були задіяні 12 пожежних машин.
Те, що обидва рази вогонь пройшов повз «Астеру», котра знаходиться посередині між згарищами, співробітники магазину вважають чудом.
– Нам пожежники говорили, що у нас у фундаменті мабуть ікона Божої матері закопана, адже вдруге такий фарт, – ділиться одна зі співрозмовниць. – Палало ж зовсім поруч.
Магазин «Сезон» стоїть стіна до стіни до нас, він горів, а до нас не дійшло.

Пані Ніна продає квіти на ринку. Впевнена, загорілося неспроста.

– Це вже третя пожежа за рік. Перший раз узимку в підсобних приміщеннях критого ринку вогонь похазяйнував. Але про те ніде майже не говорили. Тепер оці дві пожежі. Хтось місце собі розчищає. А що в такий день підпалили («День працівників торгівлі» – «ПВ»), то знали: люди раніше підуть додому.

Біля згарища магазину «Взуттєвий рай» стоїть контейнер, там продавали головні убори. Жінка прибирає всередині. Говорить, зателефонували після обіду й сказали, що павільйон у вогні.
– Речі ми всі врятували, та все одно товар зіпсований – усе ж димом провонялося, – зітхає.

Потерпілі пригнічені, адже у пожежі втратили товару на значні суми. Крім того, погоріли всі документи, що зберігались у приміщеннях. Згідно з нормами, у магазинах мають знаходитися оригінали, а не копії дозвільних паперів, патентів, а також угоди, товарно-касові книги, накладні.

Зараз на місці події працюють фахівці науково-дослідного центру МВС і співробітники управління ДСНС. У відділі зв’язків з громадськістю УМВС України в Полтавській області повідомили, що за фактом порушено карне провадження за частиною 2 ст.192 («Умисне знищення чи пошкодження чужого майна, здійснене шляхом підпалу, вибуху або іншим загальнонебезпечним способом»). Чи є якийсь зв'язок між двома масштабними пожежами, має з’ясувати слідство.
Сергій Лещенко, 02.08.2013, 15:313159
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень