22 серпня 2019 • № 34 (1570)

Полтавець у фіналі поступився лише Джордану

Українські боксери створили сенсацію на чемпіонаті Європи серед школярів, що відбувся в ірландському Дубліні. 11 наших спортсменів пройшли у фінал континентальної першості. Ніколи ще українська збірна не досягала такого успіху на чемпіонатах Європи.

Єдиний представник Полтавщини в складі української збірної Денис Левченко здобув на цих змаганнях срібну медаль. Вихованець ДЮСШ №4, виступаючи у ваговій категорії до 59 кг, на шляху до фіналу здолав Хайка Говганіссяна з Вірменії з рахунком 3:0. Фінальний бій для Дениса був доволі складним. Йому протистояв перший номер ірландської збірної, улюбленець публіки Майєрс Джордан. Попри шалену підтримку місцевими вболівальниками свого спортсмена, Левченко дав справжній бій, але поступився з рахунком – 1:2.

Головний тренер збірної України Олег Малованюк зазначив, що на цьому чемпіонаті суддівство було поблажливе до російських та ірландських боксерів, але попри такі перешкоди наші спортсмени показали характер, а бій полтавця був справді достойним. За підсумками вирішальних сутичок українські боксери повертаються до України з доробком у 16 нагород, що дозволило нашим спортсменам посісти друге загальнокомандне місце, пропустивши вперед лише збірну Росії.

– Для Дениса це перший міжнародний досвід, і його виступ я вважаю успішним, – розповів кореспонденту «ПВ» тренер срібного призера Станіслав Москаленко. – Шлях Левченка до Європи був непростим. Спочатку на чемпіонаті України в Чернівцях він посів друге місце, потрапив у збірну, у складі якої пройшов збір у Коломиї. Потім на турнірі сильніших у місті Рівне, де проводився відбір на чемпіонат Європи, Денис посів перше місце. Пройшовши збори у Львівській області та Харкові, він потрапив на чемпіонат Європи.