23 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Сімейний вернісаж

У прес-центрі Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка відкрилася сімейна виставка. Тут представлені твори молодої художниці Катерини Гладких та її рідних – бабусі Віри Соколової (1921 – 2006), дідуся Ювеналія Нікуліна та перших робіт донечки Міленки Кутової, якй лише 4,5 року. Про це у своєиму виступі говорила Ольга Курчакова, директор Полтавського художного музекю. Зокрема О.Курчакова сказала: «Серед 1500 всесвітньо відомих імен художників є багато наших земляків, як батько і син Мясоєдови. Сьогодні ми бачимо чотири покоління полтавців в одній виставковій залі. Ім’я Катерини Гладких відоме в Європі, наприклад, у Франції, де відбулися три її виставки, а нині – перша на Батьківщині».

Художниця Катерина Гладких із донькою.

Віктор Бабенко, викладач Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, розповів, що Катерина здобула фундаментальну освіту в нашому місті. Спочатку відвідувала художню студію Яковоа Ніконенка, потім Полтавську художню школу, де її вчителем був Віктор Шершень, а пізніше – Полтавський технічний університет імені Юрія Кондратюка. Працювала в Києві художником-дизайнером. А пізніше здійснила свою мрію – почала мандрувати. Побувала в Італії, Іспанії, Франції. Не кожній українській художниці так посміхнеться доля, щоб тричі побувати в Парижі (2011, 2012, 2013 рр.). Водночас із полтавською у Парижі у приватній галереї на Єлисейських полях працює ще одна персональна виставка Катерини.

На виставці в обласному центрі К.Гладких представила 24 твори (живопис, кераміка, графіка та скульптура). Займається сучасниця й монументальним мистецтвом, адже її дипломним проектом стало керамічне триметрове панно під назвою «Дунай».

Катерина працює багато, наполегливо, натхненно, розширюючи і поглиблюючи свої знання про світ. Її не зваблюють примхи моди в мистецтві. Завдяки бабусі й дідусю, які багато років пропрацювали художниками на Политавському фарфоровому заводі, мали спеціальну фахову освіту. Вони навчили онуку історії і традицій російського та українського образотворчого мистецтва. Паризькі галеристи відзначили легкість, емоційність російської школи в роботах різнобічно обдарованої полтавки.

Дуже теплі емоції викликали твори маленької Міленки. Зазвичай у такому віці діти малюють дим, а у дівчинки – «Життя квітів», «Торт», «Світ квітів» та інші. Усього шість цікавих картин показала дівчинка, яка впевнено почала торувати мамину стежку.

Виставка відкриває глядачам іще один талановитий полтавський родовід, вона дуже світла, добра і гарна.

Оксана Кравченко, 14.08.2013, 14:11908
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень