16 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

Перенесено строки сплати податку на нерухоме майно для громадян

Нещодавно Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо об'єктів нерухомості» від 4.07.2013 №403-VII. Він набрав чинності 8 серпня 2013 року та вносить суттєві зміни до чинного законодавства. Так, законом перенесено термін сплати громадянами податку на нерухомість з 2013 на 2014 рік.

Про інші особливості нарахування та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, ми поговоримо із заступником начальника Державної податкової інспекції у м. Полтаві Віктором Книшем.

– Вікторе Миколайовичу, внесення таких змін означає, що у 2013 році податок на нерухомість узагалі не сплачується?
– Це стосується лише фізичних осіб. Податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у 2013 році громадяни не сплачують. Що ж стосується юридичних осіб, то для них чинним законодавством ніяких змін у питанні сплати податку не передбачено.

– А що робити власникам нерухомості – фізичним особам, які вже встигли сплатити його у цьому році?
– Громадяни, котрі вже сплатили податок у поточному році, можуть повернути свої кошти. Для цього їм потрібно звернутися із заявою довільної форми до податкової інспекції. Разом з цим сплачені гроші за згодою платника можуть бути зараховані для оплати податку у 2014 році.

– До внесення змін у закон пільга застосовувалась тільки щодо одного об'єкта житлової нерухомості, а тепер можна скористатися пільгою навіть тоді, коли громадянин має декілька квартир. Це так?
– Саме так. Для зручності платників законом переглянуто розміри житлової нерухомості, до якої застосовуватиметься пільга. Не сплачуватимуть податку власники квартир, загальна житлова площа яких не перевищує 120 кв.м. Для власників будинків «пільгова площа» визначена у розмірі 250 кв.м, знову ж таки незалежно від того, якою кількістю будинків володіє особа.

– А якщо, наприклад, у власності є і квартира, і будинок?
– Якщо у власника є і квартира, і будинок загальною житловою площею до 370 кв.м, він також не сплачуватиме податку на нерухомість.

– Коли площа нерухомості перевищуватиме пільгові метри, як тоді буде сплачуватись податок?
– Якщо ж житлова площа нерухомості перевищуватиме зазначені пільгові метри, то платити податок доведеться лише за ті квадрати, які перевищують визначений розмір.

– Чи можна користуватися пільгою, коли квартира здається в оренду?
– Якщо об'єкти оподаткування використовуються власниками для одержання доходів, тобто надаються в оренду, лізинг або використовуються у підприємницькій діяльності, пільга на них не розповсюджується.

– Що стосується ставок податку, то вони теж змінилися?
– Ставки податку будуть диференційовані. Для фізичних осіб – власників:
– квартир – не більше 1% мінімальної заробітної плати (м.з.п.), житлова площа яких від 120 до 240 кв.м., у разі перевищення ставка становитиме 2,7%;
– будинків – не більше 1% м.з.п., житлова площа яких від 250 до 500 кв.м., у разі перевищення – 2,7%;
– квартир та будинків – 1% м.з.п., житлова площа яких від 370 до 740 кв.м., у разі перевищення – 2,7%.
Для юридичних осіб – власників:
– квартир – 1% м.з.п., житлова площа яких не перевищує 240 кв.м., у разі перевищення – 2,7%;
– будинків – 1% м.з.п., житлова площа яких не перевищує 500 кв.м., у разі перевищення – 2,7%.

– Можливо, ви хотіли б на щось звернути увагу громадян – власників житлової нерухомості?
– Так. Нині ми надсилаємо громадянам – власникам житлової нерухомості повідомлення про звірку кількості об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності, та розмірів житлової площі таких об'єктів. Тому звертаємося з проханням до громадян з розумінням поставитися до цього питання та завітати до Центру обслуговування платників податків Державної податкової інспекції у м. Полтаві в каб. №22 за адресою вул. Фрунзе, 155, та зробити звірку даних, навіть якщо ви не отримали такого повідомлення.

Провести звірку можна на підставі оригіналів документів про право власності на об'єкти житлової нерухомості та житлову площу щодо:
– об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;
– розміру житлової площі об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;
– права на користування пільгою із сплати податку;
– розміру ставки податку.

Шановні громадяни, ми намагалися висвітлити нововведення, що стосуються нарахування та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Сподіваємося, що нам це вдалося, а ті питання, що залишилися поза увагою, можна з’ясувати, звернувшись до Центру обслуговування платників податків Державної податкової інспекції у м. Полтаві або зателефонувавши за номером 63-03-18 чи 0-800-501-007 (Інформаційно-довідковий департамент Міндоходів України) безкоштовно зі стаціонарних телефонів.
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, надходить до місцевого бюджету. Тому сплачені вами кошти будуть використані місцевими громадами на розвиток освіти, медицини, підвищення соціального захисту незаможних верств населення.

Тетяна Гуржій, начальник інформаційно-комунікаційного відділу Державної податкової інспекції у м. Полтаві
Павєл Москалюк, 09.09.2013, 15:462337
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень