15 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

Тиждень листа у бібліотеці

Найстаріша бібліотека Полтави є піонером багатьох цікавих і потрібних справ у нашому краї. Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека імені І.П.Котляревського постійно шукає нові форми роботи з читачами, у жовтні навіть використала задля цього можливості міжнародного свята.

9 жовтня світ відзначив День пошти. Це свято відзначається в системі Організації Об'єднаних націй. У 1957 році в Оттаві (Колорадо) на XIV конгресі Всесвітнього поштового союзу було прийнято рішення про проведення тижня листа. А з 19689 року воно стало міжнародним святом.

«Пошта передає особисті думки друзів на великі відстані», – сказала Любов Романенко, завідувач відділу обліку користувачів, ініціатор проведення цього тижня у бібліотеці. У рамках свята відділ презентував акцію: «Напиши листа новому користувачу бібліотеки». У ній брали участь постійні користувачі бібліотеки і самі співробітники навіть цілими відділами писали колективні листи.

Читачі писали про те, що дала їм бібліотека, як Юлія Тимошенко, котра протягом чотирьох років відвідує заклад культури. Юлія повідомила: «Моє знайомство з бібліотекою розпочалося з іноземного відділу, і саме цей відділ, а також абонемент. Згодом стали моїми найулюбленішими відділами. За час відвідування бібліотеки я вільно опанувала дві іноземні мови, що дало мені змогу вільно спілкуватися з іноземцями, подорожувати і найголовніше – знайти гарну роботу за кордоном».

А от Андрій Зеленський поділився у листі, що відтоді, як з'явився тут інтернет, «підсів» на нього і тепер займається «веб-серфінгом», гуляє сайтами всесвітнього павутиння, скачує музику, фільми та іншу продукцію, проте не забуває і своїх давніх друзів – друковану продукцію. Він порадив тим, хто роздумує про те, ходити чи ні, спитати поради у свого серця.

Бібліотекар Тетяна Гнатенко і її колеги із сектору періодичних видань, поділилися в листі, що «писане слово чи то в книжці, чи в газетній або журнальній статті актуальне завжди… І тому модні інформаційні технології не можуть витіснити книгу з життя людини». До них приєднуються й співробітники бібліографічного відділу, котрі радять у листі: «Знайдіть хвилинку прийти в бібліотеку… не забудьте при цьому взяти в мандри любов до книги, кмітливість, гумор і добру посмішку».

Із цими листами найближчим часом будуть ознайомлені школярі Полтави, студенти середніх і вищих навчальних закладів, щоб вони зрозуміли роль і місце бібліотеки в сучасному суспільстві та полюбили читання.

Оксана Кравченко, 17.10.2013, 12:10958
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень