19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Найчастіше псоріаз «атакує» найпрацездатніших

Цього тижня світова спільнота згадала про одну дуже неприємну хворобу: 29 жовтня – День псоріазу. І хоча нині вже ХХІ сторіччя, а технології розвиваються величезними кроками, псоріаз лишається дуже загадковою хворобою. Як від неї вберегтися, розповідає професор Микола Дудченко, завідуючий кафедрою шкірних і венеричних захворювань ВДНЗУ «УМСА».

У закордонних клініках псоріаз лікують з допомогою фіш-терапії – за кілька сеансів рибки-лікарі Гарра Руфа значно покращують стан шкіри.
– Псоріаз – це захворювання сполучно-з’єднувальної тканини, яке переважно відображається на шкірі у вигляді «риб’ячої луски» – лусочок, – говорить Микола Олексійович. – Не треба хвилюватися тим, хто вважає, що хвороба заразна. Це не так. Вона може виникнути з багатьох причин, найчастіше це стресові ситуації і спадковість. Якщо в одного з батьків був псоріаз, то у 17 % випадків хвороба розвинеться у дитини, якщо у двох батьків – то у 85 %.

Особливо прикро те, що нині захворювання спричиняє інвалідність – вражаються суглоби, особливо у людей працездатного віку. Річ у тому, що псоріаз «помолодшав»: якщо раніше у дітей він виникав в одного з тисячі, то тепер це стало набагато частіше.

– Псоріаз може раптово як виникати, так і зникати, – говорить лікар. – Якщо під час статевого дозрівання у дітей з’являється псоріаз, то із завершенням дозрівання він може минутися. Коли захворювання спровокувала стресова ситуація, буває таке, що, коли все стає на свої місця і людина заспокоюється, псоріаз зникає. Якщо своєчасно почати лікування, хвороба мине і роками може не даватися взнаки. Але знову ж таки вона при якихось стресах і негараздах може повернутися.

Крім стресів і спадковості, псоріаз може прийти разом з ендокринними захворюваннями, порушенням обміну речовин. Саме в цих випадках лікування залишається найбільш ефективним.

– Найперші ознаки псоріазу – висипання у вигляді папул на ліктях і колінах, – розповідає Микола Олексійович. – До речі, саме ці місця і є «найпопулярнішими» у псоріазу. У молоді найчастіше буває крапельний псоріаз: по всьому тілу з’являється висипання, що схоже на краплі води. Далі висипки вкриваються лусочками. Згодом лусочки зникають і лишається тільки пігментація.

Псоріаз не впливає на загальний стан людини. Якщо все ж таки хвороба з’явилася, слід відмовитися від гострих страв і приправ. Якщо при такій дієті подразнення зникне, це підтвердить його обмінну природу. Псоріаз майже порівну вражає як чоловіків, так і жінок, проте все ж таки трохи більше хворіють чоловіки. Найчастіше від псоріазу страждають люди найпрацездатнішого віку – від 20 до 40 років. Проте він може з'явитись у будь-якому віці.

– Лікування в домашніх умовах неможливе, – наголошує Микола Дудченко. – Немає жодних народних засобів від псоріазу. При перших симптомах потрібно відразу звертатися до лікаря за професійною та кваліфікованою допомогою. Він простежить за станом, призначить правильне лікування та розповість, що треба буде робити надалі.
Володимир Оніщенко, 01.11.2013, 14:553290
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень