24 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Дачі «під прицілом»

Із закінченням садово-городніх робіт жителі міста все рідше та рідше виїжджають на дачі. Саме цей фактор стає причиною збільшення кількості бажаючих нажитися нечесним шляхом, влізши на тимчасово безгосподарне подвір'я чи помешкання.

Дачі частіше обкрадають організовані злочинні групи

– З початку року в області зафіксовано близько 16 тисяч правопорушень, з них майже половина – крадіжки особистого майна громадян, а з цієї кількості п'ята частина – викрадення речей з дачних ділянок і домогосподарств у сільській місцевості, – наводить статистику Юрій Сулаєв, начальник ВЗГ УМВС України у Полтавській області. – Особливо гостро стоїть ця проблема у приміській зоні Полтави й Кременчука, а також Лубен та Миргорода.

Найчастіше крадіжками займаються організовані банди, що виносять металеві вироби, гумові човни, побутову техніку, електроінструменти, речі, викрадають мототехніку з гаражів. Є й «одинаки», а це переважно безхатьки, наркомани, алкозалежні, котрі крадуть залізо, аби продати його за копійки та придбати чергову дозу, пляшку горілки чи просто купити поїсти.

З метою профілактики крадіжок з дач за дорученням начальника УМВС України у Полтавській області Едуарда Федосова створені мобільні оперативні групи за участю правоохоронців, працівників ДАІ, співробітників державної служби охорони, дільничних інспекторів тощо. Вони здійснюють об'їзд територій, де розташовані дачні ділянки.

У процесі роботи цих груп уже нейтралізовані кілька злочинних банд, що професійно займалися крадіжками з дач та гаражів у Гадяцькому, Кременчуцькому районах, Комсомольську. Є затримані також у Полтаві, Лубнах та ряді інших населених пунктів області. Як правило, це особи з кримінальним минулим, рецидивісти.

– Міліція нині тісно співпрацює і з представниками недержавних охоронних структур, – продовжує Юрій Васильович. – Вони виділяють своїх працівників і транспорт, до них у групу долучаються працівники міліції, що дозволяє здійснювати об'їзд територій.

Подбайте про майно заздалегідь

Аби дача не стала об'єктом злочинних намірів, про її безпеку слід потурбуватися заздалегідь.
– Люди повинні зрозуміти, що, тільки взявши ситуацію під контроль, зможуть уберегти нажите майно, – пояснюють правоохоронці. – Насамперед, якщо кілька дач розташовані поряд, доречно буде створити кооператив та найняти охорону. Як показує практика, там, де територія охороняється, відсоток крадіжок мінімальний. По-друге, якщо тримаєте на дачі багато цінних речей (інструменти, побутову техніку), не зайвим буде поставити ґрати на вікна, надійні замки на двері та гаражі.

Якщо неподалік від дачі постійно хтось живе, можна попросити людину (чи людей) періодично наглядати за нею та телефонувати у разі чого до міліції.

Своєчасне звернення у міліцію збільшить шанси розкриття крадіжки

Проблема розкриття дачних крадіжок у тому, що потерпілі звертаються до правоохоронців запізно.
– Буває, що злодії викрали речі ще в грудні, наприклад, а господар помітив утрату, коли приїхав на дачу у квітні, – пояснює Юрій Сулаєв. – За цей час зловмисник уже встиг усе реалізувати, тож знайти бодай щось дуже складно. Тому краще буде, якщо власники дачі навідуватимуться до неї хоча б раз на тиждень. Як помітили, що якихось речей не стало, слід відразу телефонувати до міліції. Злодій таким чином може «прощупувати» ґрунт. І якщо перша незначна крадіжка минеться без наслідків, то наступного разу він винесе значно більше.

Не рий іншому яму

Кількома роками раніше у Хорольському районі був зафіксований випадок, коли господар, аби захистити свою дачу і ділянку від крадіїв, обніс її дротом, підключеним до електромережі. У результаті загинув молодик, котрий поліз поживитися на цю ділянку.

– Подібні способи захисту майна неприпустимі, – запевняють правоохоронці. – Використання будь-яких засобів, що можуть бути смертельно небезпечними для людини, протизаконне. І навіть якщо зловмисник поліз до вас у двір, потрапив у пастку чи зачепився за електродріт і покалічився, відповідати буде й хазяїн. Коли ж правопорушник, залізши до господи, погрожує фізичною розправою та зброєю, можна вжити заходів, що нейтралізують грабіжника. Але такі дії допустимі лише до моменту, коли злодій знешкоджений. Після цього потрібно відразу викликати правоохоронців і передати його в руки міліції.
Оксана Ханас, 13.11.2013, 16:232981
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень