19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Голос Асоціації платників податків звучить гучніше

У Полтаві організували урочистості з нагоди 15-ї річниці з Дня створення Всеукраїнської громадської організації Асоціація платників податків України.

Про початок її роботи офіційно оголосили 27 листопада 1998 року на установчому з’їзді в Києві, а 22 лютого 1999 року зареєстрували в Міністерстві юстиції України. Результати роботи, оприлюднені на другому з’їзді АППУ у 2002 році, показали, що Асоціація затребувана громадськістю. Саме тут постало питання створення відділень у кожному регіоні, поширення практики захисту платників податків від неправомірних дій контролюючих органів, конструктивної співпраці з підрозділами ДПА України, Держпідприємництва України та громадськими організаціями.

Нині в Полтавському територіальному відділенні АППУ нараховують понад 300 членів Асоціації. Основні завдання їхньої роботи – захист законних прав платників податків, підвищення рівня їхніх знань з метою сприяння добровільній і своєчасній сплаті податків, примноження соціального престижу українського платника податків; представлення інте-
ресів в органах державної влади, управління та місцевого самоврядування при формуванні та реалізації державної податкової й економічної політики; сприяння створенню необхідних правових та соціальних умов для залучення до підприємницької діяльності та створення робочих місць для таких категорій населення, як жінки, молодь, звільнені у запас військовослужбовці, безробітні тощо.

Щоденно спеціалісти Асоціації платників податків України проводять від трьох до десяти семінарів у різних областях країни, навчаючи, як правильно сплачувати податки, ознайомлюють з новаціями в Податковому кодексі. Паралельно із впровадженням останніх сервісів для платників податків представники територіального відділення АППУ дбають і про зворотний зв’язок, враховуючи думку громадськості про ефективність нововведень. Свідченням конструктивного діалогу стало запровадження впродовж минулого року на Полтавщині 27 сервісних центрів для обслуговування платників податків.

Фахівці АППУ проводять постійний моніторинг діючих законів, змін у нормативно-правових актах, збір інформації від платників податків та громадських організацій щодо норм законодавства, що перешкоджають веденню ефективної господарської діяльності членів Асоціації. За результатами цього моніторингу в 2012 – 2013 роках ВГО АППУ підготувала 22 пропозиції щодо вдосконалення норм Податкового кодексу України, інших законів та підзаконних нормативних актів, які впливають на податковий облік суб’єктів господарювання. З них шість подано від Полтавського територіального відділення, і всі вони увійшли до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу».

Дієвим механізмом надання допомоги платникам податків стало представництво територіального відділення та місцевих осередків Асоціації в дорадчих структурах при органах представницької та виконавчої влади всіх рівнів. Так, Тетяна Солоділова, нинішній керівник ТВ ВГО АППУ, – член колегії та громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Полтавській області та активний учасник її засідань.

Надання кваліфікованої юридичної та інформаційної допомоги приватному бізнесу в стратегії АППУ визначено одним із шляхів ресурсного забезпечення діяльності як Асоціації в цілому, так і відносно територіального відділення. За останні три роки в Полтавському представництві АППУ надали 138 усних та письмових консультацій для платників податків, провели 32 семінари за участі майже 5000 учасників, випустили понад 25 тисяч листівок і брошур.

Ось і на урочистостях Олександр Васильєв, виконувач обов’язків начальника управління Міністерства доходів у Полтавській області, Тетяна Солоділова, голова ради АППУ, Сергій Іванов, начальник Полтавської митниці, підписали Меморандум про подальшу співпрацю. Також членів Асоціації нагородили грамотами, пам’ятними знаками.
Тетяна Лемешко, 18.11.2013, 13:11852
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень