24 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

У гімназії №13 гармонійно співіснують найрізноманітніші культури

У Полтавській гімназії №13 провели відкритий урок біології російською мовою викладання та особливі музичні зустрічі напередодні Дня української писемності й мови «Вечір російського романсу» та «Вечір української пісні». Цей навчальний заклад один із двох у Полтаві, де є російськомовні класи.

– У нас навчаються діти різних національностей, – говорить директор гімназії Іван Гончаренко. – Існує спеціальна програма адаптації російськомовних учнів до української мови. Після місяця навчання за цією методикою часто вихідці з Росії говорять такою чистою і справжньою українською, що більшість полтавців можуть лише заздрити. Міжнаціональних конфліктів у нас не виникає, адже проводиться ґрунтовна робота щодо виховання в учнів толерантності та взаєморозуміння.

Слова директора гімназії підтверджують і учні.
– Особливих проблем із адаптацією на території України в мене не виникало, – розповів Алан, який приїхав до Полтави з Литви. – Я добре знаю російську мову, намагаюся пристосовуватись до життєвих реалій. Різниця в культурі, у звичках спочатку дивувала, а тепер сприймаю все з розумінням. У Литві між уроками були великі перерви, під час яких ми могли виконати і домашнє завдання. Взагалі дуже важко звикнути до великого навантаження на уроках і до того, що доводиться вчити всі предмети, а не лише ті, які обрав сам.

«Вечір російського романсу» та «Вечір української пісні» пройшли у невимушеній атмосфері за присутності випускників школи, які допомогли організувати культурний відпочинок. Учні гімназії виконували найбільш популярні і знакові пісні української та російської пісенної культури під акомпанемент музичних інструментів.

На виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича міська влада проводить заходи для підтримки атмосфери толерантності, усунення чинників міжнаціональної напруженості і конфліктів у середовищі полтавської громади. Постійно проводяться свята і заходи співдружності, профілактика ксенофобських і расистських проявів серед дітей та молоді, організовано фестиваль культур національних меншин і відеолекторій «Планета Земля – дім для всіх».
Володимир Оніщенко, 18.11.2013, 14:183007
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень