22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Крадіжка трансформаторів

Ще з літа залізничники та працівники лінійної міліції станції Полтава почали бити на сполох: час від часу хтось викрадав трансформатори, за допомогою яких перемикаються сигнали семафора на коліях. Саме від цього залежить безпека руху потягів.

Останній випадок крадіжки такого обладнання зафіксували наприкінці жовтня під час відпрацювання території оперативного обслуговування. Тоді й затримали, як кажуть, на гарячому чолов’ягу, який розбирав трансформатор. За допомогою каменя, плоскогубців і «якоїсь матері» він саме відкрив кришку коробки та намагався викрасти два трансформатори ПОБС-2А поблизу платформи «Пост Ворскла», що в Ленінському районі міста Полтави. Тут його і затримали працівники міліції, однак нормальна робота транспорту була порушена.

З’ясувалося, що 62-річний чоловік, який скоїв крадіжку, не має постійного місця проживання, ніде не працює, а раніше вже відбував покарання за аналогічний злочин. На життя чолов’яга заробляв випадковими заробітками, тож і вирішив викрасти трансформатори та здати до пункту прийому металобрухту. При цьому він навіть не замислювався над тим, що спричиняє не лише матеріальну шкоду залізниці, а й створює загрозу для безпеки руху потягів.

До речі, щоб полагодити систему, залізниці слід витратити на придбання одного такого пристрою понад 3 тис. грн, а от цінних металів у ньому майже немає. Тож виручити за трансформатор у пункті прийому металобрухту можна лише невелику суму. До того ж ці трансформатори перебувають під великою напругою, що вкрай небезпечно для життя.
Як повідомив перший заступник начальника лінійного відділу – начальник слідчого відділення Юрій Пругло, крадіжки караються штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до трьох років. Але оскільки йдеться ще й про пошкодження засобів сигналізації, що порушило нормальну роботу транспорту, то крадієві «світить» строк до п’яти років.

Усі речові докази вилучені, сума збитків встановлюється, слідство триває.

Наталія Сайкіна, помічник начальника із взаємодії з громадськістю та ЗМІ лінійного відділу станції Полтава УМВС України на Південній залізниці

Оксана Ханас, 18.11.2013, 14:512871
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень