24 квітня 2019 • № 16 (1552)

«Фаворит» у фіналі Кубка України

У Полтаві відбувся півфінальний турнір Кубка України серед чоловічих команд. Наша група Б-2 виявилася складною, адже до неї потрапили команди, які минулого сезону здобули медалі: чемпіон харківський «Локомотив», срібний призер «Кримсода» з Красноперекопська та бронзовий призер лубенський «Фаворит». Четвертим учасником групи був першоліговий амбітний колектив «Хімпром-СУМДУ» з міста Суми.

У перший ігровий день «Фаворит» зустрівся з «Локомотивом», а фактично без кількох гравців збірною України з волейболу. Лубенці впевнено почали зустріч і виграли першу партію з рахунком 25:23. Але в наступних суперник поступово перехопив ініціативу і взяв гору в трьох партіях – 1:3. До честі господарів майданчику вони показали хорошу гру, якою порадували численних уболівальників. Наступного дня відбувся ключовий і найбільш драматичний матч турніру – зустрічалися «Фаворит» та «Кримсода». Від самого початку в лубенських волейболістів гра не задалася, на майданчику вони виглядали як школярі. Наслідок цього – програні дві партії з однаковим рахунком 13:25. Утрачати вже не було чого, і «Фаворит» поступово почав налагоджувати гру, дві наступні партії за нами – 25:18, 25:21. На тай-брейку якийсь час краще виглядали гості, вони вели в рахунку 10:7, але лубенці відновили рівновагу 11:11. У драматичній розв’язці міцніші нерви виявилися у гравців «Фаворита», які вирвали перемогу 16:14 в партії і в матчі загалом. В останній день підопічним Руслана Рубана для виходу в фінал потрібно було переграти сумчан. З цим нескладним завданням наші волейболісти впоралися, перемігши «Хімпром-СУМДУ» з рахунком 3:0.

Таким чином 27 грудня у «фіналі чотирьох» лубенський «Фаворит» зіграє з переможцем групи В-1 «Хімпромом» з міста Суми. В іншому півфіналі зіграють «Локомотив» (Харків) – «ВНАУ» (Вінниця). Наступного дня фінал і матч за третє місце.