19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Сергій Котов: Ветерани заслуговують на гідну медичну допомогу

Реалізація соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича «Україна для людей» – нині пріоритетний напрям роботи для органів місцевого самоврядування.

Один із важливих пунктів програм Президента – підтримка та забезпечення умов для гідного життя ветеранів війни, учасників бойових дій, інвалідів Великої Вітчизняної війни.
Право на своєчасне надання медичної допомоги в амбулаторно-клінічних і стаціонарних умовах цим категоріям населення також чітко регламентується і чинним законодавством України. Обласний центр не лишився осторонь цієї діяльності.

– У Полтаві успішно діють три Центри первинної медико-санітарної допомоги, по одному на кожен район міста, – розповідає Сергій Котов, начальник управління охорони здоров’я виконавчого комітету Полтавської міської ради. – При кожному з них визначені лікарі, до функціональних обов’язків яких входить організація надання медичної допомоги зазначеній категорії населення. Прийом ветеранів проводиться позачергово, відповідні оголошення про це розміщені в усіх структурних підрозділах лікувальних закладів. Щорічно ветерани, згідно зі складеними планами, проходять медичні огляди. Якщо людина потребує оздоровлення, їй забезпечують його амбулаторно, стаціонарно і санаторно-курортно.
Нині під наглядом лікарів перебувають близько 9,3 тисячі ветеранів, із них близько 2,5 тисячі – інваліди війни, учасники бойових дій та учасники Великої Вітчизняної війни й особи, прирівняні до них.

– Якщо говорити про нинішню ситуацію з медичним оглядом ветеранів, то його пройшли 9077 осіб, а це – 97,8% від усієї кількості, – наводить цифри Сергій Олександрович. – Уже за результатами цих оглядів і складаються подальші плани лікування. А тих, хто не може за поважних причин відвідати лікарів у поліклініці, бригада медиків оглядає вдома.
Полтава посідає одне з перших місць по Україні за охопленістю ветеранів медичним доглядом. Так, лише цього року амбулаторне лікування отримали 99% людей, стаціонарне – 4243 (70%), санаторно-курортне – 731 особа, що становить 88% від кількості тих, хто його потребував. Протезування порожнини рота проведене 1331 людині, це – 93% всіх, хто його потребував. Варто додати, що цього року саме на ці процедури використано майже 345 тис. грн проти 307 тисяч минулого року.

Для лікування ветеранів у стаціонарних відділеннях міських лікарень виділені 20 палат (а це 80 ліжок), де є побутова техніка, умови для санітарно-гігієнічного догляду, проводиться щоденне прибирання та провітрювання.

– Ветерани – та категорія людей, яких щороку меншає, – резюмує Сергій Олександрович. – Тому вони заслуговують на нашу всебічну допомогу і гідне життя. Тож міська влада робить усе, аби вони постійно відчували нашу турботу. Забезпечення медичним доглядом проводитиметься й надалі, жодні економічні та політичні перипетії не завадять нам виконувати свої обов’язки.
Оксана Ханас, 18.11.2013, 16:442803
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень