19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Захворювання, яке «б’є» нижче пояса

Цистит – запалення слизової оболонки сечового міхура – захворювання всесезонне, але в холодну пору на нього хворіють найчастіше. Профілактика різноманітними пігулками, що допомагають зміцнити імунітет, активне налягання на вітаміни, прогулянки на свіжому повітрі – усе це невід’ємні складники, дотримуючись яких, можна уберегти себе від сезонних хвороб. Але, як би не виявилося банально, ніколи не слід гребувати найпростішим правилом, про яке завжди забувають, відводять на останній план, применшуючи його важливе значення, – тепло одягатися. Є хвороби, від яких антидот насправді дуже простий – тепло. До таких захворювань відносять цистит.

– Цистит насамперед виникає через переохолодження, – пояснює Анатолій Філоненко, завідуючий відділенням урології Полтавської обласної клінічної лікарні імені М. В. Скліфосовського. – Люди повинні бути обережними з цим захворюванням. Симптоми циститу – біль, різь, часте болюче сечовипускання, виділення крові з сечового міхура.

Часто буває, що хворі, не звернувшись до лікаря, не знаючи свого точного діагнозу, починають лікуватися в домашніх умовах. Спеціалісти зазначають, що це категорично заборонено, бо хвороба ще не підтверджена аналізами. Не завжди, коли симптоми збігаються, це буде цистит. Існує низка інших захворювань з подібними ознаками. Й антибіотики та протизапальні засоби, які приймають хворі, можуть завдати шкоди.

Для того щоб виявити, чи справді пацієнт хворий на цистит, лікарі проводять діагностики, які підтверджують або спростовують діагноз. Серед них такі: загальний аналіз сечі та крові, ультразвукове обстеження нирок і сечового міхура.

– Щоб запобігти захворюванню на цистит, потрібно відповідно до погоди та температури правильно одягатися, не сідати на холодне, – застерігає Анатолій Федорович. – Більш обережними слід бути жінкам, бо у них це захворювання має агресивніший перебіг, із різкішим болем та гіршими наслідками. Саме жінки частіше хворіють на цистит.

Неправильне лікування циститу призводить до частих рецидивів, тобто частих повторень хвороби і її загострення. При ігноруванні хвороби вона стає хронічною. Постійно буде турбувати людину, частіше жінку. Нерідко рецидивуючі цистити призводять до порушення роботи слизової оболонки сечового міхура, а з часом можуть перейти в онкологічні захворювання цієї ділянки. Аби уберегти себе від таких серйозних наслідків, слід подбати про своє здоров’я найпростішим способом – тепліше одягатися, не займатися самолікуванням та звернутися до лікаря при перших же симптомах.

Анастасія Хухрій, Анжела Малюк
Павєл Москалюк, 25.11.2013, 13:052684
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень